ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинРеалізовано ще 5 місцевих короткострокових ініціатив спрямованих на підвищення активності жінок в економічному житті громади

21.05.2014
Реалізовано ще 5 місцевих короткострокових ініціатив спрямованих на підвищення активності жінок в економічному житті громади

Рівний доступ жінок і чоловіків до процесів управління, прийняття рішень, участі в економічному житті має важливе значення для побудови демократичного суспільства. Подолання проблем ґендерної нерівності – важливе завдання всіх рівнів влади, зокрема, і місцевого самоврядування. Тому, Проектом МЕРМ у співпраці з АМУ було оголошено конкурс на підтримку короткострокових спільних ініціатив органів місцевого самоврядування та неурядових організацій або підприємницьких структур, спрямованих на підвищення активності жінок в економічному житті громади, в процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Всього у 2013-2014 рр. було реалізовано 9 проектів в українських містах. Конкурс проходив в 2 етапи. Переможцями першого етапу були обрані міста Львів, Черкаси, Кривий Ріг та Городня. Читати більше тут. 

Ефективність ініціатив доведено успішними результатами. Так в Львові по завершенню проекту «Жінки в підприємництві», що був спрямований на активізацію підприємницької діяльності шляхом інформаційної, освітньої та консультаційно-методичної підтримки жінок, які хочуть започаткувати власну справу, відкрити власний бізнес вдалося 15-ти учасницям з 41-ої.

За результатами оголошеного «другого туру» конкурсу було відібрано ще 5 міст: Вінниця, Житомир, Вознесенськ (Миколаївська обл.), Вільнянськ (Запорізька обл.) та Перещепине (Дніпропетровська обл.).  

Вінницька ініціатива «До сталого розвитку через участь жінок» мала на меті запровадити практику застосування комплексного ґендерного підходу в процесі розробки програм та проектів Вінницької міської ради, аби збалансувати можливості жінок і чоловіків у доступі до управління, ресурсів та послуг місцевого економічного розвитку.

В Житомирі займались розширенням участі жінок у прийнятті рішень та економічному розвитку. Жінки-депутати місцевих рад та очільниці різноманітних організацій отримали можливість здобути нові знання та навички, що допомагають в особистому зростанні та самореалізації. Шляхом проведення тренінгів досягалась основна мета проекту – стимулювання жінок, які мають досвід ведення економічної та політичної діяльності, до активного професійного розвитку та подальшої побудови кар’єри з метою впливу на процеси прийняття рішень.

У Вознесенську ініціатива «Ґендерне бюджетування як інструмент розширення економічних можливостей жінок» допомогла вивчити та проаналізувати реальні потреби різних ґендерних груп і розробити рекомендації для органів місцевого самоврядування, а також сприяла формуванню нового погляду на процес розподілу бюджетних коштів з врахуванням ґендерного аспекту.

В рамках проекту «Підвищення ефективності участі жінок в місцевому економічному розвитку» Вільнянським жінкам середнього та старшого віку була надана можливість оволодіти сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями та навичками використання мережі Інтернет, що дозволить їм покращити власну економічну самореалізацію. Був проведений цикл навчально-практичних занять та проведений ряд зустрічей з успішними жінками, які використовують ІКТ у своїй професійній та творчій діяльності, що висвітив практичний аспект та вмотивував до освоєння нових технологій. 

Місто Перещепине  проявило бажання боротися з безробіттям, підвищити економічну активність серед жіноцтва і реалізувало ініціативу «Зелений туризм: можливості зайнятості жінок». Жительки міста на власні очі побачили як функціонують «зелені» садиби, які послуги надаються туристам та відпочиваючим. Завдяки семінару-тренінгу вони зможуть самостійно організувати власний бізнес у цій сфері. Жінки надихнулися новими ідеями – зацікавилися розвитком народних ремесел, виготовленням сувенірної продукції.  

Результати, досягнення впроваджених ініціатив, досвід та вивчені уроки були укладені у збірку кращих практик «Досвід реалізації місцевих ґендерних ініціатив», яку АМУ та Проект МЕРМ презентуватимуть широкій громадськості на ІІІ Форумі місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що відбудеться 18-19 червня 2014 року у Києві.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com