ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинКонференція «Розвиток туризму у малих містах Львівської області»

16.06.2014
Конференція «Розвиток туризму у малих містах Львівської області»

Tourism_conference_lviv_june2014_111–12 червня у Львові відбулась Конференція «Розвиток туризму у малих містах Львівської області», що була покликана презентувати досягнення нашого субрегіону «Розділля» з розвитку туристичного потенціалу краю та сприяти обміну досвідом між практиками туристичної галузі України.

В заході взяли участь представники обласних державних адміністрацій, канадські фахівці, міські голови, їх заступники, представники міських та районних рад, субрегіону «Розділля», турбізнесу, громадських організацій, Проекту МЕРМ, підприємці та інші.

Конференцію відкрили директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко та директор департаменту міжнародного співробітництва і туризму Львівської ОДА Віталій Горбатенко. Пан Горбатенко зазначив, що саме Львівщина займає перше місце серед областей України за кількістю малих міст, які мають унікальні туристично-рекреаційні можливості, багату історико-культурну та духовну спадщини, природні ресурси, збережені традиції та обряди. «На даний час спостерігається значне пожвавлення туристичних потоків в Галичину і Карпати, що в свою чергу створює попит на нові туристично-рекреаційних об’єкти в малих містах області, нові види туризму, нові туристичні маршрути, високу якість та широкий асортимент послуг», – сказав пан Горбатенко.

Під час пленарного засідання учасники обговорили глобальні тенденції розвитку туризму. Представники Львівської та Івано-Франківської ОДА представили програми підтримки розвитку туристичної сфери, а також стан і напрями її розвитку.

Tourism_conference_lviv_june2014_2Вже втретє в Україну завітала канадська гостя Марина Джеймс, виконавчий директор з економічного розвитку міста Вінніпег (провінція Манітоба), яка представляла присутнім світові тенденції розвитку туризму. Доповідач розповіла про стан туристичної галузі багатьох країн світу, про вплив он-лайн туристичних агенції, зростання попиту на «пригодницький», креативний, гастрономічний та шопінг-туризм. Провела змістовний аналіз чого бажає сучасний турист, що приносить йому задоволення, чого він потребує, які послуги користуються попитом, приваблюють та захоплюють. 

Під час заходу відбулася модерована дискусія щодо співпраці бізнесу і влади у сфері туризму та наголошувалось на важливості тристороннього діалогу влади-бізнесу-громади для розвитку цієї галузі. Представник Яремчанської міської ради Юрій Карпін та заступник міського голови міста Жидачів Ярослав Гаврильчук розповіли про роль місцевої влади у розвитку туризму, а представники туристичного бізнесу поділились своїми потребами, вирішення яких сприятиме прискореному розвитку сфери в регіонах.

Далі відбулись 2 тематичні секції. Перша була присвячена розвитку екологічних видів туризму, їх тенденціям та перспективам в Україні, поєднанню активного та сільського зеленого видів туризму, співпраці природоохоронних територій та бізнесу для розвитку галузі. Керівник бази зеленого туризму «Чайка» Галина Долинко презентувала досвід заснування садиб сільського туризму, розповіла про передумови їх створення, основні проблеми, розважально-пізнавальні заходи, які приваблюють гостей. В другій секції йшлося про розвиток історико-культурного туризму. Досвід Миколаївського району в сфері фестивального туризму, перспективи розвитку Таврійського туристичного кластеру, та енотуризму, а також безліч інших цікавих тем були розкриті. 

Ще одне пленарне засідання висвітлювало тему маркетингу, промоції туризму та питання просування туристичних продуктів субрегіону «Розділля».

Tourism_conference_lviv_june2014_7На другий день учасники Конференції мали інформаційно-ознайомчий візит до субрегіону «Розділля» – вони відвідали місто Жидачів і Миколаївський район. Після короткого екскурсу історією та оглядин центральної частини міста Жидачів, якому цьогоріч виповниться 850 років, гості на пам’ять про свій візит висадили кущі канадської сосни біля алеї Героїв Небесної Сотні. Делегація побувала у костелі Успіння Пресвятої Богородиці та на Замковій Горі, оглянула «Меморіал борцям за волю України». У міському будинку культури пройшла презентація туристичних цікавинок Розділля. Володимир Левко, міський голова Жидачева, розповів про туристичний розвиток міста, його культурну й історичну спадщину. Продовжили презентацію представники Нового Роздолу та Миколаєва. Опісля екскурсії учасники смакували медом і вивчали медовий промисел у відпочинковому комплексі «Медовий блюз» Миколївського району. Там і були представлені результати програми «Перші враження», де учасники туру висловили свої думки з приводу туристичних перспектив субрегіону та надали рекомендації щодо подальшого розвитку турсфери на Розділлі.

Tourism_conference_lviv_june2014_3  Tourism_conference_lviv_june2014_5

Tourism_conference_lviv_june2014_4  Tourism_conference_lviv_june2014_6

Чому Проект МЕРМ сприяє розвитку туристичного сектору?

- Розвиток туризму допомагає покращити бізнес-клімат та умови для підприємництва, сприяє створенню нових робочих місць, а відтак – зниженню безробіття
- Туристично-розвинуті території більш відомі, а тому привабливіші і конкурентоспроможніші у боротьбі за місцеві та іноземні інвестиції

__

Більше про туризм на Розділлі у таких матеріалах:

Історія успіху «Скоординовані культурні фестивалі – інструмент залучення туристів та основа місцевого економічного розвитку у Львівській області»
Історія успіху «Відновлення історичного минулого для заможного майбутнього Жидачева»
Краща практика «Міжмуніципальна співпраця. Одному місту добре, а трьом – краще!»

__

Читайте також про захід тут:
Офіційний сайт Жидачівської міської ради 
Народний часопис «Новий час»
Офіційний сайт Львівської обласної державної адміністрації
Сайт Управління зовнішніх економічних зв'язків і туризму Івано-Франківської ОДА

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com