ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроект МЕРМ та НАДУ випустили перших випускників навчальної програми з МЕР

11.07.2014
Проект МЕРМ та НАДУ випустили перших випускників навчальної програми з МЕР

LED_course_summer2014В період з травня по липень 2014 року Проект МЕРМ та НАДУ провели перше навчання за Навчальною програмою з МЕР. Навчання відбувалось у Львові і Дніпропетровську. Учасниками, а тепер вже першими випускниками, стали 55 представників органів місцевого самоврядування, серед них міські голови та голови райрад, їх заступники, секретарі рад, депутати, начальники управлінь та спеціалісти з економічних департаментів. Навчальна програма була розроблена робочою групою в складі викладачів НАДУ та незалежних експертів з МЕР, та має метою підготовку і впровадження системи навчання, підвищення кваліфікації фахівців ОМС з питань МЕР.

Навчальна програма складається з трьох навчальних сесій, що відбуваються у тримісячний термін. Перша навчальна сесія розкриває основи місцевого економічного розвитку, його концепції, принципи, важливість, механізми впливу. Проводиться аналіз світового та вітчизняного досвіду еволюції МЕР. Учасники отримують навички якими має володіти спеціаліст з МЕР, дізнаються про роль такого фахівця, завдання та функції. Велика частина навчання присвячена стратегічному плануванню МЕР, його методології, організації процесу стратпланування, методології визначення пріоритетів розвитку території, моніторингу та оцінки реалізації стратегічного плану. Крім цього учасники вивчають і питання маркетингу та брендингу територій як інструментів МЕР дізнаючись про методологічні засади, алгоритм маркетингу територій, технології брендингу, процес його розробки, концепцію, критерії успішності.

Led_trainings_summer2014_1Друга навчальна сесія присвячений тактичним інструментам МЕР. Перш за все, мова йде про підтримку розвитку місцевого підприємництва: про партнерські відносини бізнесу і влади, нормативно-правове регулювання, формування сприятливого відношення суспільства до підприємницької діяльності, реформування сфери надання адміністративних послуг, збереження та розвиток існуючих підприємств, жіноче підприємництво, стартап-інкубатори та бізнес-акселератори в Україні. Не оминають й питання залучення інвестицій. Учасники дізнаються про економічну сутність інвестицій, їх роль для МЕР, законодавчі й нормативні акти, якими регламентується ця діяльність, види іноземних інвестицій, шляхи їх активізації та багато іншого.Led_trainings_summer2014_2

Заключна третя сесія присвячена вивченню питань фінансування та оцінювання МЕР. Викладачі діляться знаннями про джерела та механізми фінансування МЕР, подають їх класифікацію: бюджетні, інвестиційні, кредитні, грантові. Також на цій сесії вивчають порівняльний аналіз механізмів фінансування МЕР в Україні та світі. І на завершення учасники ознайомлюються з моніторингом та оцінкою МЕР: їх особливостями, основними підходами та концепціями, етапами та технологіями проведення.

По закінченню проходження Навчальної програми кожен учасник отримує сертифікат від НАДУ та Проекту МЕРМ, що засвідчує проходження навчання за Навчальною програмою з МЕР і що тепер учасник є фахівцем з місцевого економічного розвитку.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com