ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин31 липня 2014 року у Києві відбувся круглий стіл на тему «Міжмуніципальна співпраця в галузі поводження з ТПВ в Україні»

04.08.2014
31 липня 2014 року у Києві відбувся круглий стіл на тему «Міжмуніципальна співпраця в галузі поводження з ТПВ в Україні»

31 липня 2014 року за ініціативи Мінрегіону відбувся круглий стіл на тему «Міжмуніципальна співпраця в галузі поводження з ТПВ в Україні».

Серед учасників були представники різних регіонів України, компанії ДТЕК, Проекту МЕРМ та інших проектів міжнародної технічної допомоги, які сприяють налагодженню раціонального управління відходами.

Представники Міністерства представили законотворчу діяльність Мінрегіону у галузі поводження з ТПВ, а заступник Міністра Андрій Білоусов, під головуванням якого проходив захід, зазначив що у цій сфері Міністерство на постійній основі співпрацює з міжнародними проектами, які надають технічну та фінансову допомогу органам місцевого самоврядування.

Проект МЕРМ та Мінрегіон співпрацюють в рамках реалізації демонстраційного проекту «Створення комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас», головною метою якого є розробка єдиної системи поводження з ТПВ, що забезпечить ефективне збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас» шляхом об’єднання зусиль територіальних громад, регіональних органів влади та підприємств, що функціонують у регіоні.

Директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко наголосив на важливості міжмуніципальної співпраці та співробітництва територіальних громад для вирішення зазначеної проблеми. Фахівці у галузі управління з відходами Проекту МЕРМ, зокрема іноземні консультанти Даг Хікман (Канада), Соня Янкова та Борислав Морджев (Болгарія) представили технічні та фінансові рекомендації щодо створення системи поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас». Ці напрацювання лягли в основу Стратегії поводження з ТПВ для субрегіону та Дорожньої карти її впровадження.

Учасники заходу відзначили, що впровадження Стратегії у субрегіоні «Західний Донбас» надасть можливість залучити інвестиції у галузь поводження з ТПВ. Це підтримуватиме місцевий економічний розвиток та забезпечуватиме досягнення соціальних та екологічних цілей розвитку через підтримку існуючих та впровадження нових інноваційних проектів в систему управління, фінансування та технологічних процесів поводження з побутовими відходами.

Оксана Алієва, консультант Проекту МЕРМ з питань захисту довкілля, представила учасникам узагальнені висновки Стратегії та план подальших дій. Зокрема, наразі планується підготовка інвестиційних пропозицій та пошук джерел фінансування для впровадження рекомендованої системи управління ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас». Стратегія також буде розглянута Міністерством, що у майбутньому сприятиме її впровадженню.

Читайте ще про захід на сайті Мінрегіону: http://www.minregion.gov.ua/news/minregion-stvoryue-zakonodavche-pole-yake-spriyatime-rozvitku-sferi-povodzhennya-z-tpv-543205/

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com