ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинКруглий стіл «Місцевий економічний розвиток – перспективи розвитку Дніпропетровщини»

17.07.2014
Круглий стіл «Місцевий економічний розвиток – перспективи розвитку Дніпропетровщини»

Training_program_Dnipro_round_table_july2014_small14 липня 2014 року у Дніпропетровську відбувся круглий стіл на тему «Місцевий економічний розвиток – перспективи розвитку Дніпропетровщини», під час якого були підведені підсумки перших навчань за Навчальною програмою з МЕР та видані сертифікати її першим випускникам.  

Серед учасників заходу присутні були представники Дніпропетровської ОДА, Проекту МЕРМ, Управління державної служби Головдержслужби України в Дніпропетровській області, Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара, Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, учасники навчальної програми.

Відкрили засідання голова Дніпропетровської ОДА Євген Удод та директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко. Зокрема пан Удод зазначив: «Децентралізація влади передбачає принципово новий режим роботи для всіх регіональних управлінців. Місцева влада буде оперувати більшими повноваженнями, більшими ресурсами і, відповідно, нести більше відповідальності. До цього органи місцевого самоврядування повинні бути готові: морально і професійно. Щоб місцева влада працювала ефективно необхідно навчити керівників громад новим принципам роботи. Для цього ми залучаємо найкращих експертів у сфері управління. Керівники місцевого самоврядування повинні бути ефективними менеджерами, вміти розвивати свою громаду. В умовах децентралізації це стане для місцевих керівників найголовнішою вимогою».

Під час заходу відбулось підбиття підсумків навчань з МЕР для посадових осіб місцевого самоврядування Дніпропетровської області, що відбувались в період з травня по липень 2014 року. Євген Удод урочисто вручив новоспеченим фахівцям з місцевого економічного розвитку сертифікати проходження навчання за Навчальною програмою з МЕР*.

Під час заходу обговорювалось питання розробки комплексу навчальних програм для посадових осіб місцевого самоврядування Дніпропетровської області для реалізації органами місцевого самоврядування Комплексних стратегій розвитку територій. Мова йшла про об’єднання зусиль  та можливостей Дніпропетровської обласної ради, вищих навчальних закладів Дніпропетровщини, міжнародних фондів та проектів з метою комплексного навчання ОМС. Учасники надали пропозиції щодо формування мережі фахівців з економічного розвитку територіальних громад. Серед рекомендацій круглого столу є ініціативи створити Координаційну раду з питань підготовки та перепідготовки кадрів для ОМС при Дніпропетровській обласній раді, розробити регіональну програму підготовки та перепідготовки кадрів ОМС, передбачити фінансову підтримку цих заходів, зокрема використання ресурсів, передбачених для цих цілей у Програмі розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області на 2012–2016 роки. Також було запропоновано залучити можливості проектів міжнародної технічної допомоги для підтримки програм з підготовки та перепідготовки кадрів органів місцевого самоврядування Дніпропетровської області.

Більше про захід на офіційному сайті Дніпропетровської обласної ради: http://oblrada.dp.ua/press/news/2014-07/3506

----
* Потреба у навчанні з МЕР для ОМС області була виявлена у ході Форуму «Міжвідомча співпраця у сфері регіонального та місцевого економічного розвитку», який відбувся у Дніпропетровську в листопаді 2013 року. Цю ідею активно підтримало керівництво Дніпропетровської обласної ради.

У свою чергу Проект МЕРМ та Національна академія державного управління при Президентові України змогли стати відповіддю на таку потребу області, оскільки протягом останніх років активно розробляли Навчальну програму з МЕР. Ця програма передбачає комплексне ознайомлення учасників щодо планування, реалізації та фінансування місцевого економічного розвитку в Україні.

В період з травня по липень 2014 року Проект МЕРМ та НАДУ провели перше навчання за Навчальною програмою з МЕР у Львові і Дніпропетровську, його випускниками стали 55 представників органів місцевого самоврядування.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com