ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинУ Нікополі розробили Програму екологічної безпеки та оздоровлення міста на 2015-2020 роки

01.08.2014
У Нікополі розробили Програму екологічної безпеки та оздоровлення міста на 2015-2020 роки

Добіг свого завершення демонстраційний проект в місті Нікополь, основним здобутком якого стала розробка проекту Програми екологічної безпеки та оздоровлення міста на 2015-2020 роки (надалі – Програма). Цей продукт створено на результатах екологічного аудиту та комплексної оцінки стану навколишнього природного середовища міста, що проведено раніше в рамках першого етапу демонстраційного проекту. Програма має на меті поліпшення стану навколишнього середовища на території міста Нікополь шляхом забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів, впровадження принципів сталого і збалансованого розвитку для створення безпечних та комфортних умов для життя нікопольчан. Проект програми спрямований на вдосконалення екологічного управління та системи екологічного моніторингу; на забезпечення екологічної безпеки довкілля, що виконуватиметься шляхом реалізації комплексу заходів для зменшення забруднення атмосферного повітря, відновлення водних ресурсів, організації раціонального поводження з відходами.

У Програмі висвітлено сучасний стан міського середовища, стан водних ресурсів, атмосферного повітря, ґрунтів і земельних ресурсів. Також вона визначає основні екологічні проблеми міста, на розв'язання яких і спрямована.

Одним із стратегічних напрямів програми є зменшення шкідливого впливу від основних підприємств-забруднювачів на екологію міста. В рамках його реалізації буде приділено увагу створенню умов для дотримання підприємцями вимог природоохоронного законодавства, пошуку шляхів для використання екологічно-дружніх технологій, раціональному використанню ресурсів та екологізації всіх галузей виробництва. Підприємства-забруднювачі міста будуть активно залучені до впровадження Програми, оскільки їх екологічні плани містять відповідні заходи і вже зараз виконуються ними за власний кошт.

Не менш важливим напрямком Програми є формування екологічної культури населення. У подоланні сучасної глобальної екологічної кризи, визначальним є формування екологічної свідомості, культури і нового екологічного світогляду. Необхідно створити умови для отримання екологічних знань, розвивати екологічне мислення, свідомість і навички, формувати екологічну культуру. Програма передбачає впровадження системи екологічної освіти, забезпечення доступу громадськості до об’єктивної інформації про стан довкілля та її участі у прийнятті рішень.

Реалізовуватись Програма буде у два етапи: 2015-2017 рр. та 2018-2020 рр. Вже сьогодні існує перелік заходів реалізації 1-ого етапу Програми. Його наповнення відбулось за активного залучення підприємств-забруднювачів, які надали для ознайомлення розробникам Програми свої екологічні плани. Поміж того, протягом 3-х тижнів на сайті Нікопольської міської ради тривав збір проектних пропозицій від громадян. Усі бажаючі, наукові установи, громадські організації надавали свої ідеї до плану реалізації Програми.

27 червня проект Програми був успішно презентований на заключному засіданні круглого столу в Нікополі, на якому були присутні уповноважені представники міської ради, потужних підприємств міста, екологічних громадських об’єднань. Найбільше уваги було приділено обговоренню комплексу заходів, що ще будуть включені до Програми та шляхам їх фінансування. Всі пропозиції буде враховано та внесено відповідні зміни, аби Програма максимально враховувала існуючі екологічні проблеми міста. 

Наступним кроком має стати розгляд і затвердження проекту Програми Нікопольською міською радою. Початок реалізації Програми запланований на січень 2015 року.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com