ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинВже понад 140 міст України надають дані до Автоматизованої системи муніципальної статистики

07.08.2014
Вже понад 140 міст України надають дані до Автоматизованої системи муніципальної статистики

ASMS_logo_bigАвтоматизована система муніципальної статистики (АСМС) розроблялась в рамках Проекту МЕРМ у партнерстві з Асоціацією міст України з 2011 року з метою забезпечення органів самоврядування дієвим інструментом ефективного управління громадою на основі аналізу даних про функціонування та розвиток громад в основних сферах життєдіяльності.

Протягом робочої експлуатації (з березня 2013 року) в АСМС було зареєстровано більше 300 користувачів з близько 140 міст України, здійснено 4 512 активних входів.

АСМС дає змогу накопичувати дані муніципальної статистики протягом тривалого періоду та проводити відповідні порівняння у межах однієї або кількох територіальних громад. Фактично за рік в системі була накопичена інформація за 2011 рік від 63 міст України та від 83 міст за 2012 рік. На даний час описані та включені до АСМС наступні сфери життєдіяльності територіальних громад, тобто збираються показники за такою тематикою: населення, його склад, доходи та зайнятість; місцевий бюджет (доходи та видатки); економічний розвиток; комунальне господарство (водопостачання, водовідведення, теплопостачання, благоустрій (озеленення, освітлення, дороги), поводження з твердими побутовими відходами, обслуговування житла); громадський транспорт; охорона здоров’я; освіта; соціальний захист; культура та мистецтво. Збір інформації за 2013 рік проводиться з 20 червня 2014 протягом липня-серпня.

Створення системи муніципальних статистичних показників дасть змогу також оцінювати якість послуг, які надаються органами місцевого самоврядування. Дані системи використовуватимуться для лобіювання інтересів територіальних громад та їх органів самоврядування в центральних органах влади.

Наразі контент веб-сторінки АСМС постійно підтримується: вносяться нові користувачі в базу даних, відслідковуються активності зареєстрованих користувачів системи. Постійно оновлюється розділ «Новини», підтримуються рубрики «Запитуйте-відповідаємо», де можна знайти найбільш поширені запитання користувачів до адміністратора, «Активність користувачів», де відображена внутрішня статистика системи, а також «Рекомендації координатору» та «Приклади побудови звітів в АСМС». Започатковано он-лайн опитування користувачів щодо найбільш використовуваних типів звітів. АСМС постійно вдосконалюється та допрацьовується, беруться до уваги рекомендації та зауваження, повідомлення про помилки та неточності. З січня по травень 2014 року розробником програмного забезпечення реалізовувались раніше розроблені пропозиції по удосконаленню та модернізації АСМС. На сьогодні ця робота практично завершена: зараз формуються метрики окремо для міст обласного та районного значення, доробляються відеоінструкції для координаторів і переглядачів та багато іншого.

Органи місцевого самоврядування територіальної громади можуть долучитися до участі в системі, звернувшись з відповідним проханням до виконавчої дирекції АМУ. Участь територіальних громад в АСМС є безкоштовною та передбачає щорічне надання інформації про результати життєдіяльності громади в різних сферах.

З можливостями АСМС та звітами за 2011-2012 рр. можна ознайомитись на сайті АМУ у розділі «Муніципальна статистика»: http://auc.org.ua/page/munitsipalna-statistika

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com