ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин10-11 вересня в Києві відбулося засідання Комітету з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України

16.09.2014
10-11 вересня в Києві відбулося засідання Комітету з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України

Gender_committee_sep2014_410-11 вересня в Києві відбулося засідання Комітету з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України. У заході взяли участь члени Комітету: міські та сільські голови, депутати міських рад, представники Проекту МЕРМ та канадські гості: експерт з ґендерної рівності Бет Воронюк, Пем МакКоннел, депутат муніципалітету міста Торонто та мер міста Вейбурн Дебра Баттон.

Захід розпочався з підсумку діяльності Комітету останніх 3х років. Учасники висловили особисті міркування щодо отриманих уроків, викликів та майбутніх можливостей. Пем МакКоннел поділилась досвідом ФКМ щодо стратегічного планування, підкреслила значення правильно визначеної стратегії, тактичних прийомів для досягнення мети – розширення участі жінок у муніципальному управлінні. З метою забезпечення рівноправної участі обох статей у процесі прийняття рішень в АМУ та в органах місцевого самоврядування було розроблено Стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків АМУ. Під час заходу обговорювалась роль Комітету у її реалізації, основні досягнення, виклики і можливості.

Особливу увагу приділили обговоренню Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, яка пропонує конкретні приклади того, що можуть робити органи місцевого  самоврядування для підвищення рівності статей. Підписуючи цей документ представники місцевої чи регіональної влади беруть на себе зобов’язання перед громадськістю підтримувати принципи рівності, втілювати політику рівності, запроваджувати конкретні заходи у співпраці із установами та організаціями на своїй територій. Учасники обговорили і погодили рекомендації містам щодо підготовки підписання Хартії, які крок за кроком надають план дій. Бет Воронюк, експерт проекту МЕРМ з ґендерної рівності презентувала фільм про ґендерне інтегрування у життя місцевої громади.

Gender_committee_sep2014_12Наступного дня учасники обмінювались досвідом, представляли кращі практики підтримки жінок. Дебра Баттон, як досвідчений політичний діяч розповіла присутнім про роль жінки в сучасній політиці, про труднощі, виклики, з якими вона зіткнулася на шляху до свого політичного успіху. Частину засідання присвятили стратегічному плануванню пріоритетних напрямків діяльності Комітету, формуванню програми дій на наступний період. Також було обговорено структуру Комітету, сильні та слабкі сторони, заходи, які слід запровадити для покращення його функціонування, включаючи створення підкомітетів та розподіл обов’язків.

Підсумком засідання Комітету стала погоджена всіма учасниками Резолюція*, серед пунктів якої запровадження програми підтримки жінок-кандидатів у депутати, ініціювання запровадження збору ґендерно-розрізненої статистики у містах та багато іншого.

__
* Детальний звіт з заходу та текст Резолюції буде завантажено незабаром. Дякуємо за розуміння.
     

 

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com