ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроект МЕРМ допомагає Дніпропетровській області розробляти програму екологічної безпеки регіону

18.09.2014
Проект МЕРМ допомагає Дніпропетровській області розробляти програму екологічної безпеки регіону

10 вересня в Дніпропетровську відбулось засідання Робочої групи з розробки Комплексної регіональної програми екологічної безпеки та збереження клімату Дніпропетровської області на 2016-2025 роки. Цього ж дня була проведена прес-конференція, участь в якій взяли Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради, консультант Проекту МЕРМ з питань захисту довкілля Оксана Алієва та канадський експерт Даг Хікман.

Головна мета Програми полягає в створенні екологічно безпечних та комфортних умов для життя населення Дніпропетровської області шляхом зменшення антропогенного навантаження і відновлення довкілля за рахунок впровадження інноваційних технологій виробництва, зменшення викидів парникових газів та підвищення рівня екологічної культури і свідомості суспільства.

Відео з прес-конференції:

Під час прес-конференції доповідачі розповіли про хід розробки Програми, а на засіданні робочої групи представили її основні положення. Консультанти з екологічних питань та питань захисту довкілля Проекту МЕРМ, які беруть участь у розробці нової програми, зазначили, що спираються на сучасні підходи та успішні практики планування в галузі охорони навколишнього середовища, які реалізовані в Канаді. Крім того вже зібрано пропозиції основних підприємств-забруднювачів регіону щодо плану реалізації екологічної програми на Дніпропетровщині. Також було створено відкритий дискусійний майданчик – «Громадська екологічна платформа», який став ефективним механізмом обміну ідеями, обговорення потенційних проектів, розробки нових практик в галузі екологічної безпеки. Громадськість області та фахівці-екологи мають можливість пропонувати свої ініціативи та ідеї, кваліфікований погляд та аналіз проблем, а органи державної влади – надати організаційний фундамент для реалізації цих ідей та проектів.

«Від того, як швидко ми запровадимо передові технології зі збереження клімату, енергоефективності, енергоменеджменту, використання альтернативних джерел енергії, розробимо плани дій щодо сталого енергетичного розвитку кожного міста, залежить енергетична та екологічна безпека регіону, здоров’я та добробут жителів Дніпропетровщини. Сьогодні наш регіон отримав системні позитивні зрушення в цій сфері», – зазначив Євген Удод.

За попередніми даними Програма набуде чинності в 2015 році і буде впроваджуватись з 2016 по 2020 рік.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com