ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинМінсоцполітики та Федерація канадських муніципалітетів обговорили можливість співпраці

12.09.2014
Мінсоцполітики та Федерація канадських муніципалітетів обговорили можливість співпраці

Джерело: http://mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=166002&cat_id=107177

12 вересня 2014 року Мінсоцполітики та Федерація канадських муніципалітетів обговорили можливість співпраці у реалізації завдань щодо створення сприятливого клімату для економічного розвитку в Україні – в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ), що реалізується за фінансової підтримки Уряду Канади.

Про це, зокрема, йшла мова під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович з членами Ради директорів ФКМ – Президентом Асоціації міських муніципалітетів провінції Саскачеван, мером м. Вейбурн Деброю Баттон, депутатом м. Торонто Пем МакКоннел та спеціалістами з питань ґендерної рівності Проекту МЕРМ – Бет Воронюк та Людмилою Чернявською.

«Ми високо цінуємо те, що вже зробила Канада для України, і що продовжує робити. Для нас важливий досвід канадійців щодо надання послуг людям з особливими потребами, створення системи інклюзивної освіти, запровадження гендерної рівності та багатьох інших питань, що стосуються різних сфер життєдіяльності. Також Україну особливо цікавить досвід канадських муніципалітетів у забезпеченні ефективного місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад. Адже в нашому суспільстві нині активно триває процес обговорення шляхів і методів децентралізації влади та передачі функцій з центрального рівня на місцевий», – сказала Наталія Федорович.

Вона також наголосила, що Мінсоцполітики готове до співпраці і буде вдячне за будь-яку надану допомогу у розв’язанні нагальних завдань, що нині стоять перед українською державою. Одне з них – реформування інтернатних установ (геріатричних, психоневрологічних  та дитячих), яких в системі соціального захисту населення України нині налічується 311.

«На сьогодні ця система громіздка й неефективна, адже, як правило, інтернати мають ще й чималі підсобні господарства. А от головну свою функцію – забезпечити належний догляд за своїми вихованцями та підопічними – не виконують», – підкреслила Наталія Федорович.

Урядовець поінформувала, що Мінсоцполітики розробило План заходів щодо вирішення проблемних питань інтернатних установ системи соціального захисту населення, й процес реформування вже розпочався. Нині Міністерство активно шукає кошти на доопрацювання програмного забезпечення Централізованого банку даних з проблем інвалідності в частині обліку вихованців та підопічних інтернатних установ. Триває робота й над створенням паспорту інтернатної установи, розробленням форми картки індивідуальних потреб її підопічних у наданні соціальних послуг (щодо соціальної адаптації, розвитку інтересів, організації дозвілля та активної старості підопічних).

Реалізація цих та інших заходів, а також запровадження інноваційних послуг в інтернатних установах системи соціального захисту населення, таких як створення відділень денного догляду, тимчасового перебування та підтриманого проживання, дозволить змінити ситуацію на краще, переконані у Мінсоцполітики.

У відповідь Дебра Баттон зауважила, що вона – як мер м. Вейбурн та мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу, де виховує чотирьох прийомних дітей – добре розуміє стурбованість Міністерства зазначеними проблемами та підтримує його у прагненні їх вирішити. «Ми готові до співпраці й охоче поділимося наявним у нас досвідом», – зазначила вона. Сторони домовилися про наступну зустріч, яка також відбудеться цієї осені.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com