ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинАгенція економічного та соціального розвитку Тернівки під час поїздки до Львова вивчала як побудувати соціальне підприємництво

02.09.2014
Агенція економічного та соціального розвитку Тернівки під час поїздки до Львова вивчала як побудувати соціальне підприємництво

Ternivka_studytour_lviv_aug2014_2З 19 по 21 серпня Агенція економічного та соціального розвитку міста Тернівка організувала навчальний візит до Львіва. Основною метою подорожі стало перейняття досвіду львівської ГО «Народна допомога» щодо створення соціального підприємства як альтернативного джерела підтримки діяльності організації. В поїздці взяли участь представники міської ради та громадського сектору Тернівки.

В 2013 Тернівці за сприяння Проекту МЕРМ було створено Агенцію економічного та соціального розвитку і вже сьогодні постає питання за рахунок чого підтримувати діяльність після закінчення демопроекту. Створення соціального підприємства змогло б не тільки вирішити проблему пошуку альтернативних джерел фінансування, а Агенції стати відгуком на соціальні потреби міста.

Ternivka_studytour_lviv_aug2014_1Гостей ознайомили з діяльністю ГО «Народна допомога», що створила некомерційний проект «Інтегральний центр для жінок у кризових ситуаціях», а згодом відкрила «Соціальну пекарню», яка була покликана, як альтернативне джерело доходів, фінансово підтримувати центр. На базі пекарні проводиться навчання вихованок центру, а також випікається хлліб, смачне, корисне печиво. Виготовлена продукція реалізується в ресторанах та кав’ярнях Львова. Їхніми постійними клієнтами є мережа концептуальних ресторанних закладів «Фест». Кошти, отримані від реалізації продукції, спрямовуються на утримання центру. 

Учасники візиту мали нагоду відвідати Центр інтеграції для жінок де їм детально розповіли як він був створений та за рахунок чого існує, а також здійснити ознайомчо-дигустаційний візит до пекарні. Присутнім розповіли, що підприємство поступово розширюється, а асортимент постійно збільшується. Дуже гарне враження залишилось від керівництва Центру, яке саме шукає місця збуту та домовляється про реалізацію продукції. 

Як результат робочого візиту виникла ідея створити в Тернівці щось подібне, адже в місті немає своєї пекарні і хліб та печиво завозять з Павлограду та інших міст. Це дало б можливість створити нові робочі місця та започаткувати соціальне підприємництво*. Від побаченого виникло також бажання створити в Тернівці реабілітаційно-адаптаційний центр для жінок, які потрапили у скрутні обставини життя, та створити подібне виробництво на базі центрів соціальної реабілітації та адаптації. 

*Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем. Прибутки соціального підприємства спрямовуються головним чином на розвиток бізнесу, громадські справи чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. Воно поширюється на такі галузі як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини тощо.

Соціальне підприємництво динамічно розвивається в європейських країнах, вирішуючи проблеми безробіття, соціального захисту, громадського залучення тощо. Головна місія соціального підприємництва – приносити користь суспільству. (Визначення «соціальне підприємництво» взято з сайту «Соціальне підприємництво в Україні» http://www.socialbusiness.in.ua/index.php/baza-znan/biblioteka-sotsialnoho-pidpryiemtsia/81-pro-sotsialne-pidpryiemnytstvo).

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com