ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинУ Львові відбувся перший Форум кластерів

29.09.2014
У Львові відбувся перший Форум кластерів

23 вересня у Львові відбувся перший Форум кластерів, що покликаний обговорити успішність існуючих кластерів у галузі ІТ і туризму та опрацювати можливості та цілі роботи майбутніх галузевих об’єднань – поліграфії та легкої промисловості. Захід організований Інститутом міста, за підтримки Проекту МЕРМ.

Форум кластерів об’єднав фахівців пріоритетних галузей бізнесу, аби підбити підсумки попередніх років, впродовж яких реалізовується Стратегія конкурентоспроможності та обговорити стратегію роботи на наступні 5 років. В заході взяли участь представники кластерів міста у сфері ІТ, туризму, поліграфії та легкої промисловості, представників промислових та бізнес-кіл, міської ради та Проекту МЕРМ. 

Відео-сюжет про захід:

На урочистому відкритті з вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник міського голови Львова Олег Синютка. Він зазначив, що увесь світ своїм розвитком дуже чітко доводить, що сучасний розвиток кластерів є ефективним, що це форма, яка краще відповідає викликам економіки, викликам конкуренції та суспільства. І Львову там також відведено особливе місце. «Львів, як місто, яке сьогодні динамічно розвиває ІТ-галузь та туризм, відоме у всій Східній Європі. І ми розширюємо ці межі. Тому було б правильно дослідити, чому саме ці галузі у Львові мають таку позитивну динаміку. Ми повинні чітко зрозуміти – чому ІТ та туризм рушили вперед, наскільки це заслуга кластерної моделі, що з цього треба мультиплікувати, і наскільки така мультиплікація зможе бути рушієм у розвитку цих напрямків. Сьогодні міська рада дуже багато працює над тим, щоб зрозуміти та підтримати ті модельні напрацювання, які сьогодні народжуються у Львові. Якщо Львів буде успішним, успішною буде й Україна», – додав пан Синютка.

Олександ Кобзарев, директор Інституту міста Львова, провів огляд стратегії конкурентоспроможності на 2010-2015 роки. Він зазначив: «У Стратегії пріоритетними галузями розвитку були визначені сфери ІТ та туризму. Власне у цих галузях було створено кластери і, як бачимо, останні роки підтвердили ефективність цього вибору. Тому на Львівському форумі кластерів ми працюватимемо над формуванням нової стратегії до 2020 року, враховуючи як два кластери – ІТ та туризму – так і нові напрямки». Він також наголосив, що галузі легкої промисловості та поліграфії мають стати «локомотивами росту» для економіки міста.

Олег Засадний, президент Львівського туристичного альянсу, та виконавчий директор Кластеру ІТ та бізнес-послуг Степан Веселовський розповіли чому кластер є успішною моделлю діяльності. Всі учасники взяли участь в груповому мозковому штурмі «Яким ми бачимо бізнес середовище Львова у 2020 році?». Далі робота в групах відбувалась по кластерах. Учасники мали відповісти на питання тематики: що вони назагал хочуть для кластера, що для них може зробити місто і навпаки, яка вигода від участі у кластері для кожного учасника і т.п.

За словами одного з ініціаторів створення кластеру легкої промисловості, директора дочірнього підприємства Sika Footwear A/S Олега Яницького, об’єднавшись, підприємства можуть претендувати на нові ринки збуту, недоступні для фірм поодинці. «Для учасників, які вже зацікавилися у тому, щоби створити кластер, першими завданнями, які вони хотіли би вирішувати є – знайти клієнта, на якому можна буде заробити і бути більш прибутковими. Другий момент – це спільно шукати постачальників сировини і обладнання», – пояснив пан Яницький.
У сфері поліграфії та видавничої справи одним з ініціаторів створення кластеру є видавництво Старого Лева. Його директор Микола Шейко серед завдань майбутнього кластеру бачить створення у Львові потужної поліграфічної бази, обладнаної сучасною технікою. «Підприємства, які зараз працюють у Львові, мають чудових фахівців, величезні поліграфічні традиції, але не мають сучасної техніки. Тому ми змушені шукати інші міста, де можемо виготовляти свою продукцію», – зауважив пан Шейко. Ще один можливий напрямок роботи – це промоція поліграфічної та видавничої бази Львова в інших містах та країнах.

Також виникла ідея розпочати роботу над створенням кластера освіти. Важливість цієї галузі у Львові важко переоцінити – загальна кількість студентів у Львові перевищує 130 тисяч, освітня галузь постачає майбутніх працівників для усіх сфер бізнесу. Всі напряму зацікавлені у тому, аби якісна освіта перетворювала просту робочу силу на інтелектуальний капітал Львова. «Ми також додали кластер освіти. Хоча він не орієнтований на заробляння грошей, але його загальний вплив на економіку міста важко переоцінити», – наголосив пан Кобзарєв.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com