ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроект МЕРМ розробляє практичний посібник для фахівців з МЕР «Інтегрування екологічної збалансованості у місцевий економічний розвиток»

10.09.2014
Проект МЕРМ розробляє практичний посібник для фахівців з МЕР «Інтегрування екологічної збалансованості у місцевий економічний розвиток»

9 вересня в Києві під час засідання круглого столу був представлений проект практичного посібника «Інтегрування екологічної збалансованості у місцевий економічний розвиток», розроблений канадськими та українськими фахівцями Проекту МЕРМ.

У круглому столі взяли участь представники цільової аудиторії, на яку розрахований посібник: представники органів місцевого самоврядування, які відповідають за формування підходів до МЕР, бізнесу, який у своїй діяльності керується принципами екологічної збалансованості, науковці, а також представники громадянського суспільства та експертного середовища.

Даг Хікман, консультант Проекту МЕРМ з питань захисту довкілля, представив учасникам загальну мету, концепцію та зміст посібника. Головна мета посібника полягає в наданні чіткого розуміння того, як цілі МЕР можуть бути досягнуті в такий спосіб, коли забезпечується належний стан довкілля, якого прагнуть громади, і одночасно створюються умови для забезпечення збалансованого існування місцевого населення. В практичному посібнику «Інтегрування екологічної збалансованості у місцевий економічний розвиток» розкриваються теоретичні та концептуальні засади збалансованого розвитку та екологічної збалансованості, описується як вони поєднані з поняттям МЕР та які переваги можуть бути набуті від врахування цих принципів під час планування, впровадження та оцінювання МЕР. Також наводяться методологічні інструменти, яким чином досягти цього врахування, та практичні приклади застосування зазначених механізмів в Україні, Канаді та інших країнах. Ці кращі практики полегшують розуміння та переконують читача в тому, що інтегрування довкільних пріоритетів у МЕР не є перешкодою розвитку, а навпаки відкриває нові можливості для місцевих громад.

Розробники посібника отримали пропозиції та рекомендації від учасників круглого столу, яким чином покращити документ і зробити його більш корисним. Ці рекомендації будуть враховані у фінальній версії практичного посібника, з якою незабаром можна буде ознайомитись на сайті Проекту МЕРМ в розділі «Публікації» в пункті меню «Матеріали».

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com