ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин2-3 жовтня 2014 року у Кривому Розі відбувся Другий Всеукраїнський Форум інституцій місцевого розвитку

06.10.2014
2-3 жовтня 2014 року у Кривому Розі відбувся Другий Всеукраїнський Форум інституцій місцевого розвитку

CDI_Forum_Kryvyi_Rih_Oct2014_32-3 жовтня 2014 року у Кривому Розі відбувся Другий Всеукраїнський Форум інституцій місцевого розвитку, основною метою якого стало обговорення основ діяльності мережі інституцій місцевого розвитку. Відбулось обговорення концепції, організаційної структури Мережі, стратегічних планів і завдань, а також визначення очікуваних результатів її діяльності для міст та регіонів України.

Цього року питання підвищення спроможності вищезгаданих інституцій та налагодження співпраці між ними постало ще більш актуально, адже започатковані реформи децентралізації влади та розширення повноважень місцевого самоврядування в Україні викликали потребу в організації та підтримці інституцій місцевого розвитку, які здатні ефективно виконувати ряд важливих для розвитку міст та регіонів завдань.
В заході прийняли участь понад 70 осіб: представники виконкому Криворізької міської ради, інституцій місцевого розвитку з різних міст України (Київ, Львів, Чернівці, Дрогобич, Новий Розділ, Одеса, Дніпропетровськ, Вознесенськ, ін.), великих підприємств Кривого Рогу. На запрошення Проекту МЕРМ захід відвідали канадські експерти, представивши особливості роботи Агенцій економічного розвитку міст Вінніпег, Лондон та Вернон.

Розпочався Форум вітальною промовою заступника міського голови Кривого Рогу Олександра Світличного, який наголосив на важливості проведення даного заходу як дієвого інструменту в налагодженні співпраці інституцій місцевого розвитку, створення платформи для взаємодії, обміну досвідом та конструктивного діалогу.

До вашої уваги відео-сюжети про Форум:

Робота Форуму проходила в трьох напрямках: пленарні засідання з обговорення стану, тенденцій розвитку і основних напрямів діяльності інституцій місцевого розвитку та їх взаємодія з соціально-відповідальним бізнесом на прикладах вже успішно функціонуючих організацій; майстер-класи від провідних українських експертів в галузі місцевого економічного розвитку стосовно особливостей роботи з донорами в сучасних українських реаліях, розробки та впровадження проектів, налагодження ефективної співпраці з владою; та обговорення перспектив створення Мережі інституцій місцевого розвитку.

До заходу Проект МЕРМ підготував новий продукт, видання «Інституції місцевого розвитку: концепція, особливості, діяльність» , що являє собою каталог діючих в Україні інституцій, а також розкриває теоретичні і практичні засади їх функціонування. Даний посібник може бути ефективно використаний у роботі державними службовцями, представниками органів самоврядування, експертами місцевого розвитку та ініціативним групами, що мають намір створити інституцію такого типу.

CDI_Forum_Kryvyi_Rih_Oct2014_1Найвагомішим результатом Форуму стало рішення про підготовку створення Мережі інституцій місцевого розвитку, до якої увійдуть найбільш активні організації, що своєю діяльністю успішно сприяють розвитку територій, наприклад, Інститути розвитку міста Львова, Вінниці, Кривого Рогу, Агенції місцевого економічного розвитку Бурштина, Івано-Франківська, та багато інших. Головна мета створення подібної Мережі полягає в налагодженні постійно-діючих та взаємовигідних контактів між інституціями розвитку, незалежно від їх юридичного статусу та форм власності; здійсненні постійного обміну інформацією щодо нових можливостей, інструментів та механізмів регіонального та місцевого розвитку; поширенні кращих практик місцевого та регіонального розвитку, зокрема про продукти, створені в межах реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та про досвід підготовки та реалізації інвестиційних проектів; підвищенні спроможності інституцій у впровадженні проектів територіального розвитку.

Ключовим фактором успішного функціонування мережі є забезпечення підтримки органів влади та органів самоврядування, адже тільки у тісній співпраці всіх зацікавлених сторін можливий ефективний розвиток територій. Наразі в Україні створюються такі передумови і є всі підстави сподіватися на вдалу роботу. Форум став платформою для обміну досвідом, презентації головних досягнень інституцій, обговорення проблемних питань їх діяльності та визначення шляхів їх вирішення.

Організаторами заходу виступили комунальне підприємство «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради за підтримки виконкому Криворізької міської ради, Проект Проект МЕРМ та Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Другий рік поспіль Форум гостинно приймає найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

З матеріалами Форуму можна ознайомитись на сайті: http://forum.irm.kr.ua/materialy

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com