ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПрезентація Інтерактивної інвестиційної карти України

21.10.2014
Презентація Інтерактивної інвестиційної карти України

Investment_map_presentation_10oct2014_116 жовтня в Києві відбулась презентація унікальної Інтерактивної інвестиційної карти України, яка є електронним відображенням інвестиційного потенціалу регіонів.

В конференц-залі Торгово-промислової палати зібрались представники обласних державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, Посольства Канади, органів місцевого самоврядування, регіональних центрів з інвестицій та розвитку, міжнародних установ та представництв, торгівельних місій, аналітичних центрів, бізнесу.

Інтерактивна інвестиційна карта України розроблялась протягом двох років Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України спільно з Проектом МЕРМ. Це перша карта такого формату в Україні створена аби популяризувати Україну в світі, сформувати інвестиційну привабливість регіонів і розширити можливості для ознайомлення потенційних інвесторів з об'єктами для інвестування.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулись перший заступник Голови Держінвестпроекту України Кирило Бондар, посол Канади в Україні Роман Ващук, віце-президент Торгово-промислової палати України Олена Подолєва та директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко.

Відео-сюжет з презентації:

Investment_map_presentation_10oct2014_6Пан Бондар зазначив: «Сьогодні ми презентуємо серйозний інвестиційний продукт – першу онлайн-карту всієї України – подібних в нашій державі немає і не було. Це не перший інвестиційний проект Держінвестпроекту, адже ми вже маємо значний досвід створення інвестиційних продуктів. Зокрема, у нас є напрацьована база матеріалів про те, як слід інвестувати в Україну, чому і куди саме. Ще два роки тому ми розпочали випуск інвестиційних атласів України та інвестпаспортів усіх регіонів. І всі ці напрацювання ми трансформували в електронну карту, якою тепер зможуть користуватися інвестори з усього світу».

Investment_map_presentation_10oct2014_3Посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив, що парадигма розвитку економіки останніх років в Україні, на жаль, себе не виправдала, тому необхідно прокладати нові шляхи. «Презентація цього проекту інвестиційної карти є своєрідним дороговказом, спільно відпрацьованим українськими та канадськими спеціалістами, що дозволить практично, на місцевому рівні, підвищити інвестиційну привабливість України». Також пан Ващук висловив сподівання, що ця карта зможе стати візитною карткою України у світі інвестицій 21го століття.

Пані Олена Подолєва зазначила, що Торгово-промислова палата зі свого боку всіляко сприятиме роботі Держінвестпроекту, зокрема спрямовуватиме й свої зусилля на залучення інвестицій в економіку України. «Я вдячна колегам із Канади за їхній досвід та увагу. Маю надію, що цей проект надалі стрімко розвиватиметься», – сказала пані Подолєва.

Олександр Кучеренко додав, що співпраця Проекту МЕРМ та Держінвестпроекту триває вже не перший рік. «Ми з Агентством у процесі нашої співпраці поставили за мету розробити два інвестиційні продукти: інтерактивну карту та концепцію віртуальних інвестиційних місій для налагодження контактів між українськими та зарубіжними партнерами. Цей інструмент може працювати як на державному, так і на регіональному й місцевому рівнях», – зауважив директор Проекту МЕРМ. За словами пана Кучеренка, в ході спільного формування інвестиційної карти завданням Проекту МЕРМ було надати їй таку форму, аби вона забезпечувала належний зворотній зв'язок. «Під час цієї роботи ми орієнтувалися на міжнародний досвід, зокрема застосовували практику наших канадських колег», – додав він.

Чому інтерактивна інвестиційна карта є ефективним інструментом просування економічного потенціалу та залучення інвестицій аргументував Василь Федюк, директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту України. Пан Федюк сказав зазначив, що відповідно до нової стратегії реформ – 2020, у рейтингу легкості ведення бізнесу до 2020 року Україна має увійти в топ-20 і рівень залучення прямих іноземних інвестицій має досягати 40 млрд. доларів.

Про нові можливості представлення потенціалу міст і регіонів розповів Олег Войтович, спеціаліст з місцевого економічного розвитку Проекту МЕРМ. Він наголосив, що теоретично аби зацікавити потенційного інвестора є лише 10 хвилин. «Цю норму було взято за орієнтир розробниками Інтерактивної інвестиційної карти, аби максимально ефективно в онлайн-режимі звести того, хто потребує інвестицій, і тих, хто має намір їх робити. Карта містить найактуальніші пропозиції з усіх регіонів країни. Подібні електронні карти мають, приміром, Польща, Туреччина, Румунія», – додав пан Войтович.

Всім присутнім було представлено тестову версію Інтерактивної інвестиційної карти України, яка дозволяє комплексно оцінити інвестиційний потенціал країни, оглянути наявну інвестиційну інфраструктуру, ознайомитися з конкурентними перевагами регіонів і міст. Для навігації Картою розроблено електронну платформу, що допомагає швидко сортувати і знаходити потрібний об'єкт для інвестування. Перераховано інвестиційні пропозиції з усіх регіонів країни. В інвестиційних пропозиціях зазначено місце розташування об'єкта, його загальну площу, детальну характеристику, форму власності або користування, цільове та функціональне призначення, підведення до об'єкта комунікації, а також умови, на яких може відбутися залучення інвестицій. Інформацію структуровано так, що інвестор в повному обсязі отримає уявлення про стан об'єкта, наявності транспортного сполучення, відстані до сільськогосподарських земель, лісових масивів, водних ресурсів, корисних копалин, людських ресурсів. Серед запропонованого: земельні ділянки, вільні площі, а також вільні виробничі площі. Також в ній зазначено перелік компаній, які зацікавлені працювати з іноземними інвесторами, прагнуть вийти зі своєю продукцією на зовнішні ринки.

Серед інших виступаючих були представники пілотних регіонів та партнерів, бізнес-асоціацій, представників органів влади, українських та міжнародних експертів, серед яких Джордж Вудз, канадський експерт із залучення прямих іноземних інвестицій та Джері Габінет, директор департаменту економічного розвитку міста Страсткона, канадської провінції Альберта.

Сайт Інтерактивної інвестиційної карти України до грудня 2014 року працюватиме в тестовому режимі, оскільки продовжується роботи над його наповненням. Тестова версія Карти доступна за посиланням: www.mled.org.ua:8080/IIM

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com