27.11.2014 | ||||
Національна конференція «Місцевий економічний розвиток – основа стабільної та процвітаючої України» | ||||
12-13 листопада 2014 року відбулась Національна конференція «Місцевий економічний розвиток – основа стабільної та процвітаючої України», покликана підвести підсумки впровадження Проекту МЕРМ, узагальнити досвід та ініціативи з МЕР в партнерських областях та містах, презентувати досягнуті в ході реалізації Проекту кращі практики, а також розглянути актуальні питання прискорення МЕР в Україні. Захід відбувся в Києві і зібрав понад 150 учасників. В конференції взяли участь представники посольства Канади в Україні, центральних органів виконавчої влади, АМУ, ФКМ, міст-партнерів Проекту МЕРМ.
Володимир Перегудов, заступник голови Дніпропетровської облради, провів загальний огляд результатів впровадження Проекту МЕРМ в області. Керол Кардіш, директор програми МЕРМ в ФКМ-Інтернешенл, надала загальний огляд результатів Проекту, а Олександр Кучеренко, директор Проекту МЕРМ, у своїй презентації розповів про здобутки Проекту МЕРМ у цифрах. Опісля учасникам був продемонстрований фільм про діяльність Проекту за напрямом міжмуніципальна співпраця. Фільм «Міжмуніципальна співпраця «Одному місту добре, а трьом – краще!»Під час Конференції функціонувала експозиція «Ярмарка знань», представлена у вигляді тематичних стендів за напрямками: 1) Стратегічне планування МЕР, 2) Маркетинг і брендинг міст, 3) Екологічна збалансованість МЕР, 4) Автоматизована система муніципальної статистики, 5) Підтримка розвитку підприємництва, 6) Міжмуніципальна співпраця, 7) Інституції місцевого розвитку, 8) Розвиток туристичного сектору, 9) Ґендерна рівність в МЕР. Кожен бажаючий міг ознайомитися з детальною інформацією щодо практики впровадження цих ініціатив та отримати консультацію чи відповідь на питання від консультанта чи представника міста, яке співпрацювало в рамках конкретної ініціативи з Проектом МЕРМ.
Також мова йшла про міжнародний досвід та практики застосування в Україні різних моделей та інструментів з МЕР. Представники міст-партнерів Проекту поділились досвідом співпраці реалізації ініціатив в рамках підпрограми «Демонстраційні проекти». Так представник Павлограда ділився позитивними напрацюваннями субрегіону «Західний Донбас» і розповідав як завдяки розвитку міжмуніципального співробітництва у субрегіоні створили ефективну систему управління ТПВ. Про інноваційну модель стимулювання і підтримки стартапів, а також роботу бізнес-інкубатору йшлося у доповіді директора Інституту розвитку міста Львова. Нікополь доповідав як розвивати місцеве підприємництво і мати чисте довкілля. Ще одна панельна дискусія була присвячена темі «Міжвідомча співпраця та забезпечення інтересів громад в процесі МЕР». Про сучасні напрями та інструменти державної і регіональної політики підтримки МЕР розповіли представники Дніпропетровської та Львівської областей. Василь Федюк, директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту України, виступив з презентацією «Інвестиції – двигун розвитку місцевої економіки». Інноваційні підходи до кадрового забезпечення МЕР були представлені Володимиром Вакуленко, завідувачем кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом НАДУ. Мирославом Пітциком, виконавчим директором АМУ, були представлені результати впровадження Стратегії МЕР АМУ, а Людмила Дромашко, Голова комітету АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків наголосила, що чинником ефективного МЕР є забезпечення ґендерної рівності, розповіла про досвід реалізації місцевих ґендерних ініціатив, підтриманих Проектом МЕРМ.
Робота другого дня заходу проходила в тематичних секціях, які складались з презентації досвіду та історій успіху. Секція «Створення привабливого іміджу міста» була присвячена маркетингу і брендингу, формуванню інвестиційної та туристичної привабливості на прикладі міста Дніпропетровська. Маркетинг і брендинг міського середовища був також представлений на прикладі міста Кривого Рогу. Учасників ознайомили з практикою розробки бренду міста Павлоград.
Під час роботи секції «Міжмуніципальна співпраця – дієвий інструмент стимулювання МЕР» говорили на впровадженні стратегії поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас» та стимулюванні розвитку туризму, залучення інвестицій на прикладі субрегіону «Розділля». Робота в тематичних секціях також оцінювалась вищезгаданими експертами, які надавали свої коментарі та рекомендації. На завершення Конференції заключні коментарі надали Тім Кіо, заступник виконавчого директора ФКМ, та Мирослав Пітцик, виконавчий директор АМУ. Термін реалізації Проекту МЕРМ добігає кінця в грудні 2014 року, тому конференція стала своєрідним підсумком п’ятирічної діяльності та продемонструвала кращі приклади ініціатив місцевого економічного розвитку напрацьованих містами та партнерськими організаціями Проекту. Федерація канадських муніципалітетів вдячна Уряду Канади за виявлену довіру та отриману можливість впровадити Проект МЕРМ, поділитись з Україною кращим досвід з питань місцевого самоврядування, МЕР, залучення інвестицій в місцеву економіку, міжвідомчого діалогу, стратегічного планування та багато іншого.
Матеріали для завантаження
|
||||
|