ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинКанада поділиться з Україною досвідом з впровадження системи вимірювання муніципальної статистики. Установча місія та круглий стіл на тему «Розробка системи муніципальної статистики»

12.11.2010
Канада поділиться з Україною досвідом з впровадження системи вимірювання муніципальної статистики. Установча місія та круглий стіл на тему «Розробка системи муніципальної статистики»

В травні 2010 року в Канаді відбулись загальні щорічні збори ФКМ, на які були запрошені партнери з України. Під час візиту українським гостям було продемонстровано Інтернет-інструмент порівняльної оцінки під назвою MIDAS (Municipal Information Data Analysis System — Інформаційна система збору та аналізу даних муніципалітетів). Даний інструмент є спільним продуктом Міністерства муніципальних справ та житлового господарства провінції Онтаріо (ММСЖ) та Асоціації муніципалітетів Онтаріо (АМО). За останнє десятиріччя розвиток систем вимірювання та порівняльної оцінки показників місцевих органів влади відбувався в провінції Онтаріо швидше, ніж деінде. Провінція Онтаріо здобула міжнародне визнання як розробник оптимальної мережі інституційної підтримки, що забезпечує широке використання систем вимірювання показників діяльності муніципалітетів на всіх рівнях обслуговування. Нині цей інструмент використовують працівники муніципалітетів усієї провінції для формування аналітичної звітності. Він також забезпечує можливість ухвалення рішень радами на доказовій основі. Ознайомившись з цим інструментом, Асоціація висловила бажання розробити та впровадити на основі канадської моделі систему збору муніципальної статистики для України.

З цією метою з 6 по 13 листопада 2010 року в Україні перебуває місія міжнародних експертів, ціллю візиту якої є визначення можливості впровадження системи вимірювання муніципальних показників. В місії беруть участь троє експертів із Онтаріо: Богдан Вінницький, канадський експерт з оцінки показників діяльності муніципалітетів, ДебораХанна, аналітик бізнес-систем MIDAS, Асоціації муніципалітетів Онтаріо та Білл Вайнґард, головний фахівець з адміністрування, м. Мінто, провінції Онтаріо. Під час візиту вони зустрінуться з провідними фахівцями України з питань місцевого економічного розвитку, за результатами оцінки українського потенціалу, розроблять техніко-економічне обґрунтування з оцінкою спроможності партнерів, Асоціації міст України та міністерств запровадити систему порівняльного аналізу та оцінки показників діяльності для вибірки міст України.

9 листопада 2010 року в рамках місії в Києві відбувся круглий стіл: «Розробка системи муніципальної статистики». Це спільний захід проекту МЕРМ та АМУ в рамках запуску ініціативи з впровадження системи вимірювання муніципальних показників.

Захід ставив за мету створити платформу для активної дискусії, та проаналізувати ризики, віднайти  можливості для впровадження системи збору даних муніципалітетів.

Були розглянуті питання та обговорено наступні теми: а) стандартизація даних; б) збирання та призначення даних; (в) підвищення достовірності даних; г) залучення експертів та партнерів до аналізу даних; д) методики проведення порівняльного аналізу муніципалітетів України.

Цілі круглого столу передбачали наступне:
1)    визначити потребу українських місту у зборі показників діяльності, обговорити можливості обробки, вимірювання та зберігання інформації, а також продемонструвати передову практику щодо застосування цих показників для порівняльного аналізу та контролю муніципальних послуг;
2)    вивчити чинну практику вимірювання муніципальних показників України з метою пошуку шляхів її можливого вдосконалення та ефективнішої інтеграції процесу вимірювання у функції планування, моніторингу та забезпечення інтересів муніципалітетів;
3)    визначити альтернативні підходів до вимірювання показників діяльності, які могли б бути доцільнішими в умовах України, а також можливі кроки, спрямовані на використання відповідних можливостей.

На заході було обговорено існуючі систем збору та обробки муніципальної статистики Канади, Польщі та Норвегії, які дозволяють визначити якість послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, та можливості впровадження нової системи муніципальної статистики в Україні.

В роботі круглого столу взяли участь спеціалісти з провінції Онтаріо Канади, Польщі, Норвегії, співробітники АМУ, ФКМ та Проекту МЕРМ, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, Інституту демографії, проекту РЕОП, представники Львова, Дніпропетровська, Славутича та Борисполя.

Під час заходу канадські експерти представили інформаційну систему збору та аналізу даних муніципалітетів (MIDAS) провінції Онтаріо. Томаш Потканскі, заступник виконавчого директора Асоціації міст Польщі, представив багаторічний польський досвід у сфері муніципальної статистики. Представники Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад Тронд Хьєлмервік-Хансен та Пернілле Несьє розповіли про систему муніципальної статистики, яка успішно діє в їхній країні та вже проходить апробацію в пілотних містах Одеської та Миколаївської областей в рамках спільного проекту АМУ та Норвезької Асоціації.

Вже 11 листопада делегація проекту МЕРМ відвідала Бориспільську міську раду ,  де відбулася зустріч з міським головою Федорчуком А.С., працівниками виконкому та спеціалістами, які працюють над збором статистичних даних. Під час зустрічі канадські фахівці мали можливість ознайомитись з інформацією про особливості статистичної системи в Україні та більш детально обговорити окремі питання. Представники Борисполя висловили готовність зробити місто пілотним з впровадження новацій муніципальної статистики, які стануть підґрунтям для визначення якості послуг, що надаються органом місцевого самоврядування членам територіальної громади.

За результатами візиту до України канадські спеціалісти підготують свої пропозиції щодо роботи над вдосконаленням статистичної системи в Україні та відповідний план дій.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com