ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин28 листопада 2013 року у м. Рівне за участі Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника відбулось виїзне засідання колегії Мінрегіону

04.12.2013
28 листопада 2013 року у м. Рівне за участі Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника відбулось виїзне засідання колегії Мінрегіону

kolegiya_minregion_nov201328 листопада 2013 року у м. Рівне за участі Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника відбулось виїзне засідання колегії Мінрегіону, в якому взяли участь профільні заступники голів облдержадміністрацій, міські голови, представники Асоціації міст України, інші зацікавлені сторони, а також консультант Проекту МЕРМ з питань захисту довкілля Оксана Алієва.

Основною темою засідання колегії стало питання поводження з твердими побутовими відходами в Україні.

Учасники заходу відвідали новозбудований сміттєпереробний комплекс підприємства «Укреко-Індастрі», розташований поблизу м. Рівне. Він забезпечує збір і сортування сміття, після чого подрібнює його і перетворює на альтернативний вид палива. Як наслідок в два рази зменшується кількість відходів, що скеровуються на захоронення. Це суттєво знижує навантаження на навколишнє природне середовище та подовжує термін використання полігонів.

Також на засіданні колегії йшлося про те, як облаштовувати газозбірну систему на діючих сміттєвих полігонах, та як залучати для вирішення проблем поводження з ТПВ іноземні кошти. Останнє питання висвітлила Оксана Алієва, консультант Проекту МЕРМ з питань захисту довкілля, яка представила досвід і напрацювання з реалізації демонстраційного проекту «Створення комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас», а також запропонувала методологію підготовки та реалізації ініціатив в галузі поводження з відходами в контексті проектів міжнародної технічної допомоги.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник наголосив, що в регіонах необхідно забезпечити роздільний збір, максимально можливу утилізацію відходів шляхом їх використання як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів, та залучати для вирішення цих завдань кошти міжнародних донорських організацій.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com