ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинУ Львові створять бізнес-інкубатор із ІТ-спеціалізацією

10.12.2013
У Львові створять бізнес-інкубатор із ІТ-спеціалізацією

Львів – один з лідерів за темпами розвитку ІТ-галузі в Україні. Відповідно до офіційних джерел (http://dou.ua/) у Львові працює понад 10 тис. ІТ-спеціалістів (29 % – великі компанії, 14 % – малі, 57 % – фрілансери). Щорічно львівські ВНЗ випускають більше 1800 ІТ-спеціалістів та фахівців суміжних спеціальностей. Швидкий та постійний ріст чисельності ІТ-фахівців та ІТ-компаній свідчить про те, що у Львові присутній якісний людський капітал, який може конкурувати і вже конкурує на світових ринках в сфері ІТ-аутсорсингу.

В рамках другої фази демонстраційного проекту заплановано:

1. Посилити інформаційний обмін «бізнес-влада» для підтримки розвитку місцевих компаній. Буде проведено опитування підприємств міста для визначення того, як муніципалітет може допомогти місцевому бізнесу. Також це дослідження дасть розуміння того, як львівські підприємства можуть покращити співпрацю один з одним в рамках діяльності кластерів міста, з якими проблемами стикаються підприємства, а також виявить шляхи покращення ефективності співпраці з Львівською міською радою.

2. Надати доступ львівським підприємцям та іноземним інвесторам до баз даних комунального та комерційного майна Львова. Місцеві інвестори стикаються з великою кількістю перешкод технічного і бюрократичного характеру в процесі отримання інформації про можливість купівлі чи оренди об’єктів комунальної власності, в той час як іноземні інвестори практично повністю позбавлені можливості доступу до такої інформації.

3. Започаткувати щорічний конкурс ІТ-стартапів у Львові. Для стартаперів він стане платформою, де вони зможуть презентувати свої бізнес-проекти інвесторам. Для останніх цей конкурс буде цікавий тим, що він може забезпечити їх доступом до інвестиційних можливостей, отримання переваги над конкурентами завдяки ранньому доступу до інноваційних ідей та напрацювань учасників спільноти.

4. Створити бізнес-інкубатор, який стане місцем обміну знаннями та досвідом між львівськими стартапами, менторами та підприємцями. Бізнес-інкубатор як структура, що зможе задовольнити всі потреби якісними послугами, збільшить шанси львівських стартапів вирости у технологічні компанії та створювати конкуренцію як в межах України, так і за кордоном. Зміцниться не тільки спільнота інноваційних підприємців, а також громада міста Львова, зробивши ставку на основний його капітал – людей як виробників високоінтелектуального продукту.

5. Об’єднати львівські стартап-спільноти навколо Львівського центру інновацій через проведення регулярних зустрічей. Стартапи часто відірвані від реалій бізнесу, підприємці-початківці вигадують ідеї, не розуміючи, як працює бізнес. Перед створенням власного продукту слід поспілкуватися з підприємцями, побачити, в якому режимі працюють вони та їх бізнес, обмінятись навичками та досвідом.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com