ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинВідбулась третя місія експертної групи з поводження з ТПВ до субрегіону «Західний Донбас»

05.02.2014
Відбулась третя місія експертної групи з поводження з ТПВ до субрегіону «Західний Донбас»

3nd_mission_WD_jan2014З 28 по 30 січня 2014 року відбулась третя місія експертної групи з поводження з ТПВ до субрегіону «Західний Донбас». Експертною групою, до складу якої входять іноземні та українські фахівці, були розроблені фінансові та інституційні рекомендації зі створення нової системи поводження з ТПВ. Вони були представлені під час робочих нарад з представниками всіх суб’єктів Субрегіону, а саме міст Першотравенськ, Тернівка, Павлоград та Павлоградського і Петропавлівського районів. У зустрічах брали участь керівники міст та районів, інші особи, залучені до реалізації демонстраційного проекту, зокрема фахівці у сфері комунального господарства.

Керівником експертної групи, канадським експертом Дагом Хікманом були представлені організаційні моделі, які можуть застосуватись до субрегіональної системи поводження з ТПВ, а фахівець з Болгарії Соня Янкова представила результати фінансового аналізу та орієнтовні розміри тарифів для населення за послуги, які дозволять відшкодовувати витрати на підтримку всієї системи. Після обговорення та узгодження всіх суперечливих аспектів було прийнято згоду, що запропоновані рекомендації є прийнятними для населення м. Павлоград та Субрегіону в цілому.

Також відбулось розширене засідання Керуючого комітету та Робочої групи з впровадження даного проекту, на якому були присутні представники всіх членів Субрегіону, а також компанії ДТЕК. Під час заходу було представлено Паспорт існуючої системи поводження з ТПВ, зокрема результати досліджень морфологічного складу та норм надання послуг з вивезення відходів. Метью Келіхер, канадський експерт з питань фінансового менеджменту систем поводження з ТПВ, представив присутнім досвід у створенні ефективної фінансової системи функціонування та відшкодування витрат на прикладі подібної за організацією системи поводження з ТПВ в канадському місті Галіфакс та запропонував механізми, що також можуть бути застосовані в умовах проекту в субрегіоні «Західний Донбас».

Результатом чергового візиту експертної групи став ряд пропозицій для включення до Стратегії поводження з ТПВ. Зокрема, було надано рекомендацію щодо доцільності створення міжмуніципального підприємства, як організаційного інструменту подальшого впровадження проекту та невідкладного початку роботи по розширенню надання послуг зі збору та вивезення ТПВ на всій території Павлоградського та Петропавлівського районів, де зараз цією послугою охоплено лише близько 5% населення.

Стратегія поводження з ТПВ розроблюється в рамках демопроекту «Створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону «Західний Донбас». Фіналізовані результати будуть представлені на початку березня 2014 року, після чого буде розроблена дорожня карта реалізації Стратегії та почнеться її впровадження.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com