ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинУ Нікополі презентували результати екологічного аудиту та комплексної оцінки стану навколишнього природного середовища міста

04.03.2013
У Нікополі презентували результати екологічного аудиту та комплексної оцінки стану навколишнього природного середовища міста

Nikopol_ecoaudit_presentation_27Feb2014_327 лютого відбулося засідання Комітету з управління впровадженням Стратегічного плану економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Нікополя, на якому було презентовано заключний звіт з «Проведення комплексної екологічної оцінки стану навколишнього природного середовища та екологічного аудиту м. Нікополя».

Екологічний аудит та комплексна оцінка стану навколишнього природного середовища міста Нікополя проводилась в період з вересня 2013 по лютий 2014 року Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем міста Харків в рамках демопроекту «Розробка міської комплексної програми з екологічної безпеки та оздоровлення м. Нікополя на 2014-2017 роки та її інформаційно-промоційний супровід».

Фінальний звіт з проведеного екологічного аудиту презентував завідуючий лабораторією автоматизованих систем та інформаційного забезпечення екологічного менеджменту УкрНДІЕП, Макаровський Євген Леонович. Обговорення звіту викликало бурхливу дискусію серед присутніх представників громадських об’єднань екологічного спрямування та екологів крупних підприємств міста. У вступному слові Євген Леонович подякував усім, хто допомагав науковцям при виконанні даної роботи, та наголосив, що були випадки, коли підприємства та організації-об’єкти аналізу, неохоче йшли на контакт та ускладнювали процес отримання потрібної інформації. Та незважаючи на всі перешкоди, таку масштабну роботу було успішно виконано. До речі, така комплексна екологічна оцінка проводиться в Україні вперше.

Незважаючи на те, що даний звіт є заключним, попереду чекає робота по написанню програми з екологічної безпеки та оздоровлення м. Нікополя, до якої повинні долучитися відділ екології виконкому, громадські екологічні організації, залучені експерти, а також нікопольська громада.

ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ «Проведення комплексної екологічної оцінки стану навколишнього природного середовища та екологічного аудиту м. Нікополя»

_

Пропонуємо Вашій увазі частину висновків даного звіту.

За результатами проведеного екологічного аудиту та комплексної оцінки стану навколишнього природного середовища, антропогенного тиску було зроблено такі висновки:

1.    Екологічний стан території міста Нікополь знаходиться під значним антропогенним тиском. Причиною значного рівня антропогенного тиску на компоненти довкілля м. Нікополь є висока концентрація промисловості, перш за все металургійної галузі та металообробки, на території міста та регіону.

Впливовим чинником забруднення атмосферного повітря міста є вихлопи автомобільного транспорту.

2.    Єдиний водний об’єкт регіону – Каховське водосховище – знаходиться під негативним антропогенним впливом значної частини України, а також регіонів Російської Федерації та Білорусії. В донних опадах водосховищ Дніпровського каскаду акумульовані значні обсяги забруднюючих речовин та радіонуклідів, які є значимим джерелом вторинного забруднення поверхневих вод як Дніпра в цілому, так і Каховського водосховища.

3.    Фактором впливу є процеси «цвітіння». Утворювані та зберігаємі промислові відходи є джерелами забруднення компонентів довкілля міста.

4.    В місті виявлені факти невідповідного поводження з твердими побутовими відходами. Допускається їх тимчасове понаднормове накопичення на житловій території, зриви графіку санітарної уборки. Допускається створення тимчасових несанкціонованих звалищ ТПВ, в тому числі в зоні впливу водосховища. Зафіксовані факти підпалювання несанкціонованих звалищ ТПВ, зібраного опалого листя, що є порушенням природоохоронного законодавства.

5.    В результаті антропогенного впливу фіксуються постійні порушення санітарно-гігієнічних та екологічних нормативів якості компонентів довкілля, що впливає на здоров’я населення та екосистему.

Та незважаючи на це, згідно із проведеними дослідженнями, вплив радіаційного забруднення на населення на території міста за умови штатної роботи Запорізької АЕС знаходиться в межах санітарно-гігієнічних нормативів. Позитивним фактором для населення є забезпеченість міста зеленими насадженнями згідно із діючими містобудівними нормативами України. Позитивним фактором є активне втручання громадського сектору в управління екологічною безпекою міста.

За матеріалами ГО «Нікопольська Агенція регіонального розвитку».

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com