ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроект МЕРМ представив Стратегію регіонального розвитку Дніпропетровщини до 2020 року

14.03.2014
Проект МЕРМ представив Стратегію регіонального розвитку Дніпропетровщини до 2020 року

Dnipro_oblast_planning_13mar201313 березня 2014 року у приміщенні Дніпропетровської облради Проект МЕРМ представляв попередній варіант Стратегії розвитку Дніпропетровської області до 2020 року. Засідання пройшло під головуванням Євгена Удода, голови Дніпропетровської облради, який у 2012 році звернувся до Проекту МЕРМ по експертну допомогу в розробці нової Стратегії області. У процесі стратегічного планування області Проект МЕРМ застосував методологію, що була розроблена та апробована у містах-партнерах протягом останніх років. Такий підхід дозволив забезпечити узгодженість потреб області з потребами міст.

Розроблена Стратегія розвитку регіону – це комплексний документ, план дій. В ньому ініційовано заходи, що необхідно першочергово зробити для більш стійкого і стабільного розвитку економіки Дніпропетровщини. Спеціалісти, залучені до підготовки документу, вважають найбільш перспективним для регіону зробити акцент на розвитку наступних напрямків: зменшити економічний дисбаланс, розвивати село, будівництво, підвищити екологічну безпеку та розвивати людський ресурс. Також слід забезпечити синергію роботи влади, бізнесу, представників громадськості та наукових кіл. Розвиток зазначених напрямів допоможе вивести Дніпропетровщину у державні лідери у даних сферах.

 «Область активно розвивається згідно власного обраного курсу. Ми визначили для себе ключові пріоритети і працюємо над їх розвитком. Регіон є одним з перших в Україні по залученню інвестицій, що свідчить про довіру з боку бізнесу та світової спільноти. Стратегія розвитку області на період до 2020 року має реальну мету – вивести Дніпропетровщину у лідери серед регіонів, який має сильну та стабільну економіку, де створені усі умови для самореалізації кожного жителя. Це не документ з певним ступенем абстракції. Він представлений у вигляді конкретного операційного плану впровадження», – зазначив пан Удод.

Він також підкреслив, що Стратегія буде відкоригована з урахуванням загальнонаціональних тенденцій та додав, що контроль за реалізацію проекту Стратегії буде покладено на Агентство регіонального розвитку. Максимально широке коло регіональних експертів також повинно бути ознайомлене зі Стратегією та залучене до її впровадження – представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, навчальних закладів тощо.

«У наступні три тижні ми розмістимо текст стратегії в Інтернеті, проведемо його обговорення. Раз на тиждень ми будемо збиратися, і вносити коригування. В остаточному варіанті Стратегія буде видана у другій половині квітня», – підсумував він.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com