ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПрезентація Стратегії поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас»

27.03.2014
Презентація Стратегії поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас»

Western_Donbas_march2014_124 березня 2014 року в Павлограді відбулась презентація Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у субрегіоні «Західний Донбас», розробленої в рамках реалізації демопроекту «Створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону «Західний Донбас», який впроваджується за підтримки Проекту МЕРМ та компанії ДТЕК.

Дана Стратегія пропонує підхід, за яким повинна розвиватись сфера поводження з відходами у містах Павлоград, Першотравенськ, Тернівка та Павлоградському і Петропавлівському районах протягом найближчих 25 років. Вона спрямована на збирання побутових відходів у всього населення та юридичних осіб, управління відходами у спосіб, що захищає здоров’я людей та навколишнє середовище, відновлення ресурсів із відходів, де це доцільно. Стратегія пропонує технології зберігання, роздільного збирання, оброблення та утилізації відходів, закриття існуючих сміттєзвалищ, розрахунки доступності, витрат і тарифів та інше. Вона містить аналітичний звіт про стан існуючої системи поводження з побутовими відходами (Паспорт системи поводження з побутовими відходами), технічні варіанти поводження з ТПВ, а також схему фінансування системи поводження з ТПВ в субрегіоні.

Western_Donbas_march2014_2Презентація Стратегії відбулася під головуванням заступника міського голови Павлограда, керівника демопроекту Володимира Тихонова, фахівця Проекту МЕРМ з місцевого економічного розвитку Ігоря Лепьошкіна, та Оксани Алієвої, консультанта з питань захисту довкілля. Участь заході взяло близько 90 осіб, серед яких керівники вищезгаданих міст та районів, сільських рад, фахівці Проекту МЕРМ, ТОВ «ДТЕК», громадськість, представники комунальних підприємств, Дніпропетровського інвестиційного агентства та ЗМІ. Участь у обговоренні приймав заступник голови обласної ради по виконавчому апарату, начальник управління стратегічного планування та інвестиційної політики Володимир Перегудов, який зокрема наголосив на тому, що проект має велике значення для розвитку всієї області.

Western_Donbas_march2014_3Подібний проект в Україні реалізується вперше. До його реалізації були залучені найкращі іноземні та українські фахівці в галузі поводження з ТПВ. Вже придбано ваги, здійснено морфологічний аналіз побутових відходів та виготовлено відповідну документацію.

З тим, створення системи поводження з відходами в субрегіоні «Західний Донбас» не обмежується лише розробкою Стратегії. Успіх проекту залежить від того, як Стратегія буде впроваджуватись. Серед першочергових кроків на шляху до вирішення проблеми поводження з ТПВ планується забезпечити збирання відходів у районах субрегіону, створити міжмуніципальне комунальне підприємство, яке керуватиме регіональною інфраструктурою, рекомендованою у Стратегії, а також провести пошук джерел фінансування для забезпечення будівництва нового полігону для захоронення відходів та інших об’єктів з обробки відходів, що формуються на території субрегіону.

Для завантаження:
Презентація «Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у субрегіоні «Західний Донбас»

__

Більше читайте на міському порталі Павлограду.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com