ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин27-28 березня у Львові відбувся II Форум місцевого самоврядування

03.04.2014
27-28 березня у Львові відбувся II Форум місцевого самоврядування

Lviv_forum_201427-28 березня 2014 року у Львові відбувся ІІ Форум місцевого самоврядування. Цього року захід присвятили обговоренню необхідності надати ширші повноважень місцевим органам влади у сферах місцевого економічного розвитку, місцевого фінансування, містобудівної політики та можливості впровадження електронного врядування.

Разом з Інститутом міста, Львівською міською радою та Проектом МЕРМ організацією Форуму опікувались Львівське регіональне відділенням АМУ, Офіс Ради Європи в Україні, ПРООН в Україні та GIZ. Проект МЕРМ вже другий рік поспіль виступає співорганізатором заходу.

Участь у Форумі взяли понад 100 учасників: керівники органів місцевого самоврядування України, їх асоціацій, представники центральних органів влади, українські та іноземні експерти, представники дипломатичного корпусу, міжнародних організацій. Вони зібрались з метою ініціювати конкретні зміни, спрямовані на надання більших повноважень місцевим громадам, а також на виокремлення механізмів успішного місцевого розвитку.

Керівник відділу міжнародної співпраці Посольства Канади в Україні – Стівен Поттер на брифінгу зазначив: «Ми вважаємо, що Україна зараз знаходиться на передовій захисту свободи, демократії і безпеки у Європі. Я маю на увазі, не лише географічні кордони, що визначають територію України, а й те, що ця боротьба на передовій відбувається й на місцевому рівні. Реформа на місцевому рівні, місцева демократія є надзвичайно важливими для України. Саме тому Канада, у співпраці з такими нашими партнерами як Швейцарія, Польща, ЄС, США та інші, завдяки програмам технічної підтримки, робить все можливе, щоб сприяти реформі місцевого самоврядування в Україні. Ми хочемо, щоб наші програми були успішними та ефективними, щоб та технічна підтримка, яку ми надаємо, і щоб ті радники, яких ми надсилаємо в Україну, були якомога ефективніше використані».

Lviv_forum_2014_2У перший день Форуму відбулося шість панельних дискусій на теми: «Реформа місцевого самоврядування», «Проблеми втілення містобудівної політики органами місцевого самоврядування», «Електронне врядування та розвиток інформаційних технологій» та «Фінансові можливості місцевого самоврядування». Учасником дискусії «Громадянське суспільство та місцеве самоврядування» став присутній на Форумі президент Федерації канадських муніципалітетів Бред Вудсайт. Пан Вудсайт наголосив, що сучасність вимагає лідера, який слухає громаду. З цього приводу навів приклад канадського міста Фредеріктон, де пан Вудсайт є мером, про дві маленькі кампанії, що у рамках старт-ап були підтримані місцевою владою, а тепер приносять громаді мільйонні прибутки.

На другий день заходу делегати обговорили теми: «Український досвід впровадження місцевого економічного розвитку», «Практики вирішення проблем місцевого розвитку за участю громадян», «Прозорість функціонування органів місцевого самоврядування».

Lviv_forum_2014_3Цього року тему «Український досвід впровадження місцевого економічного розвитку. Міжвідомча співпраця у процесі місцевого і регіонального розвитку» висвітлили представники міст-партнерів Проекту МЕРМ. Досвід реалізації проектів з місцевого економічного розвитку при впровадженні Стратегій розвитку міст представили партнери зі Львова, Червонограда, Нікополя, Нового Роздолу, Жидачева, Дніпропетровська та Кривого Рогу. Спеціаліст з МЕР Олег Войтович розповів присутнім про стратегію підготовки спеціалістів з місцевого економічного розвитку.

Результатом роботи Форуму стала фінальна Резолюція із переліком основних проблемних питань українського місцевого самоврядування та ключових нагальних завдань, які мають бути перш за все вирішені в ході майбутньої реформи.

Більше фотографій з заходу у розділі ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР → ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com