ГОЛОВНАДІЯЛЬНІСТЬНапрямки роботиДемонстраційні проекти

Демонстраційні проекти

Проект МЕРМ надавав всебічну підтримку та сприяв реалізації заходів, визначених в стратегіях МЕР міст-партнерів. Ця реалізація полягала в консультаційно-методичній та фінансовій допомозі, що передбачала підтримку заходів за рахунок фінансових ресурсів Проекту, супровід та пошук фінансових та інвестиційних партнерів.

Одна з таких ключових ініціатив передбачала підготовку, розробку і впровадження «демонстраційних проектів» з МЕР на основі кращих канадських практик в українських містах-партнерах.

Демонстраційний проект – це інноваційна, відтворювана модель МЕР або практика, яка сприяє отриманню об’єктивних соціально-економічних вигод у територіальній громаді чи регіоні України.

Демонстраційні проекти з МЕР покликані доповнити або поліпшити місцеві ініціативи, спрямовані на реалізацію пріоритетних цілей, встановлених стратегіями і планами місцевого економічного розвитку.

У рамках Проекту МЕРМ демонстраційні проекти були спрямовані на:

 • надання допомоги містам і субрегіонам – партнерам Проекту МЕРМ у впровадженні ініціатив і проектів, що відповідають пріоритетам стратегічних планів розвитку територіальних громад, розроблених за його підтримки;
 • підвищення рівня знань, обізнаності та поінформованості серед працівників місцевих рад, представників бізнесу та громадськості щодо сучасних інноваційних інструментів МЕР;
 • поширення набутого досвіду та результатів впровадження демонстраційних проектів у містах і субрегіонах-партнерах Проекту МЕРМ серед інших територіальних громад України.

Досягнення:

 • Відібрано перелік «Демонстраційних моделей МЕР» (надалі – ДемоПроекти) для впровадження в умовах України. Усі міста-партнери сформували заявки на фінансування ініціатив з МЕР у рамках ДемоПроектів.
 • Успішно впроваджено 20 демонстраційних проектів у містах-партнерах Проекту МЕРМ у Дніпропетровській і Львівській областях. Українські міста-партнери Проекту МЕРМ отримали фінансову підтримку на придбання обладнання, матеріалів, проведення навчання та надання консультаційної допомоги у розмірі 736 542 канадських доларів.
 • Розроблено та реалізовано рекомендації щодо врахування принципів сталого розвитку в процесі реалізації всіх демонстраційних проектів.
 • Розроблено та надіслано в усі міста-партнери Проекту МЕРМ рекомендації щодо врахування питань ґендерної рівності у процесі впровадження демонстраційних проектів.
 • У рамках впровадження ДемоПроектів у містах-партнерах Проекту МЕРМ:
  • Здійснено підтримку ініціатив у сфері маркетингу та брендингу територіальних громад. Розроблено логотипи і бренд-буки Дніпропетровська, Кривого Рогу і Павлограда. У містах Дніпропетровськ і Кривий Ріг розроблено маркетингово-інвестиційні стратегії.
  • Підтримано заходи з розвитку туризму в субрегіоні «Розділля». Впорядковано об’єкти сентиментального, релігійного і зеленого туризму, розроблено нові туристичні маршрути у Жидачеві. Проведено фестивалі «Книжкова толока», «Жидачівські чорнобривці», «Роздільські каштани», «Веселі копачі», «Коляда» у Миколаєві, Жидачеві і Новому Роздолі. Проведено навчання з розвитку зеленого туризму для представників Миколаєва і Жидачева. Розроблено туристичний календар і туристичні карти міста Миколаїв, Миколаївського району та субрегіону «Розділля». Розроблено також інформаційні буклети туристичних маршрутів субрегіону «Розділля».
  • Впроваджено ініціативи, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища і підтримку розвитку бізнес-інфраструктури. Відновлено роботу Агенції економічного розвитку Нового Роздолу. На базі центрів підтримки бізнесу у Першотравенську, Тернівці і Нікополі запроваджено консультування представників бізнесу з питань ведення підприємницької діяльності. У Львові на базі Інституту міста засновано Бізнес-інкубатор для підприємців-початківців у сфері інформаційних технологій, проведено конкурс проектів у сфері інформаційних технологій, а успішні ІТ-підприємці міста провели для них майстер-класи.
  • Реалізовано проекти у сфері охорони довкілля на території громад Дніпропетровської області. Розроблено комплексну Програму з екологічної безпеки та оздоровлення міста Нікополя на 2014–2017 роки. Розроблено стратегію поводження з твердими побутовими відходами у субрегіоні «Західний Донбас».
  • Проведено заходи з підтримки інвестиційної та інноваційної діяльності для розвитку інноваційного середовища Львова: створено Львівський центр інновацій; представники Львівської міської ради взяли участь у Shared Services and Outsourcing Week у Амстердамі, що дало їм змогу безпосередньо поспілкуватися з вищим керівництвом провідних світових компаній сектора надання бізнес-послуг (вдалося розширити базу потенційних інвесторів на 98 компаній, 11 з яких виявили інтерес до Львова); створено електронний каталог виробничих площ міста Львова, привабливих для інвестицій; проведено дослідження бізнес-клімату у сферах інформаційних технологій, легкої промисловості, видавничої справи та туризму.
  • Розроблено інвестиційний паспорт Дніпропетровська, електронний «Путівник інвестора» у Кривому Розі, Дорожню карту інвестора у Павлограді, проведено тренінг «Розробка інвестиційних проектів. Державна підтримка та стимулювання» для представників Першотравенська, Павлограда і Нікополя. Агенція економічного розвитку Нового Роздолу розробила пакет інвестиційних пропозицій і веде активний пошук інвесторів.
  • Впроваджено проекти, спрямовані на вдосконалення роботи Центрів надання адміністративних послуг у Кривому Розі та Червонограді.

Ознайомитись ширше з напрацюваннями, матеріалами та результатами демонстраційних проектів можна в «Депозитарії знань» в рубриці «Матеріали демопроектів»

НОВИНИ ПО ТЕМІ

07.10.2014
04.10.2014
16.09.2014

Всі новини по темі >>>

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com