Мета:
Підтримка впровадження децентралізації та реформи місцевого самоврядування на всіх рівнях управління через сприяння співпраці між органами місцевого самоврядування, міністерствами, обласними державними адміністраціями
Напрямки діяльності:
- Проведення міжвідомчих форумів у Львівській і Дніпропетровській областях.
- Співпраця з центральними органами виконавчої влади та участь у робочих групах при міністерствах.
- Проведення досліджень і підготовка аналітичних документів з питань МЕР.
- Організація семінарів і тренінгів з тематики МЕР.
- Проведення аналітичного дослідження нормативно-правової бази з питань місцевого економічного розвитку в Україні та Канаді.
- Розробка регіональних стратегій розвитку Дніпропетровської та Львівської областей і формування Планів їх реалізації.
- Політична та правова робота з державними органами виконавчої влади.
Досягнення:
Співпраця з центральними органами виконавчої влади:
- Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Проектом МЕРМ і Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (17 листопада 2011 р.).
- Підписано Меморандум про взаєморозуміння та Робочий план між Проектом МЕРМ і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України (22 жовтня 2012 р.).
- Виконано аналітичне дослідження нормативно-правової бази з питань місцевого економічного розвитку та практики його впровадження в Україні та Канаді, яке представлено урядовцям та експертам у грудні 2011 року.
- Виконано аналітичне дослідження «Методи та механізми фінансування місцевого економічного розвитку в Україні». Його результати представлено на круглому столі у Мінрегіоні.
- На замовлення Проекту МЕРМ і Держінвестпроекту України Інститут економічних досліджень та політичних консультацій виконав аналітичне дослідження «Інвестиції – шлях до ефективного економічного розвитку територій: кращі практики, бар’єри та перешкоди і шляхи їх подолання (на прикладі Дніпропетровської та Львівської областей)». У липні 2013 року в Дніпропетровську та Львові, а в жовтні 2013 року в Києві проведено презентації за результатами цього дослідження та обговорено можливість практичного застосування рекомендацій.
- У лютому та жовтні 2013 року для представників Регіональних центрів з інвестицій і розвитку Держінвестпроекту України відбулися два дводенні навчальні семінари на тему: «Реалізація інвестиційної політики: підходи, методологія, інструменти». У семінарі взяли участь більш як 60 представників Держінвестпроекту України.
- Проведено шість регіональних Міжвідомчих форумів, присвячених співпраці різних рівнів влади у сфері регіонального та місцевого економічного розвитку (останні відбулися 12 листопада 2013 р. у Дніпропетровську та 28 березня 2014 р. у Львові). Більш як 400 представників від зацікавлених сторін взяли участь у форумах, зокрема й високопосадовці канадських міст.
- Проведено ознайомчу поїздку до Канади групи посадовців стратегічних українських партнерів Проекту: Асоціації міст України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України та регіональних органів влади (травень–червень 2012 р.).
- У рамках секції Сталого розвитку АМУ в листопаді 2013 року відбувся круглий стіл «Можливості використання Фонду регіонального розвитку у фінансуванні проектів з МЕР» для представників центральних і регіональних органів влади. За результатами засідання підготовлено рекомендації для центральних і регіональних органів влади.
- Представники проекту продовжували співпрацю з експертами та офіційними особами уряду України щодо вдосконалення правового регулювання, процедур та управління місцевим економічним розвитком. Зокрема представники МЕРМ брали участь у розробці «Концепції реформування місцевого самоврядування» та проектів Законів «Про територіальну організацію влади в Україні», «Про співробітництво територіальних громад» тощо.
- За ініціативи Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України задля популяризації України у світі, формування інвестиційної привабливості українських регіонів і розширення можливостей для ознайомлення потенційних інвесторів з об’єктами для інвестування за сприяння Проекту розроблено «Інтерактивну інвестиційну карту України».
- 16 жовтня 2014 року в Торгово-промисловій палаті України за участю Посла Канади в Україні відбулася презентація «Інтерактивної інвестиційної карти України» для представників центральної та регіональної влади, представників українських і міжнародних компаній, представників дипломатичного корпусу. З початку січня 2015 року «Інтерактивна інвестиційна карта України» доступна для використання в робочому режимі http://investukrmap.org.ua.
- Створено робочу групу з представників Проекту МЕРМ та українських експертів і представників влади, яка запропонувала концепцію нового інструменту для роботи з інвесторами «Віртуальні інвестиційні місії».
Співпраця з регіональними органами влади:
- Підписано Меморандуми про співпрацю між Дніпропетровською обласною радою і Федерацією канадських муніципалітетів, а також між Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією та Федерацією канадських муніципалітетів.
- Розроблено й ухвалено Стратегію розвитку Дніпропетровської області на період до 2020 року.
- Підготовлено і презентовано проект Плану реалізації Стратегії розвитку Дніпропетровської області на 2015–2017 роки.
- Розроблено та презентовано проекти Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року і Плану її реалізації на 2015–2017 роки.
НОВИНИ ПО ТЕМІ
Всі новини по темі >>> |