ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новин1 серпня 2014 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбувся круглий стіл на тему «Нові аспекти підготовки персоналу для забезпечення економічного розвитку регіонів України»

05.08.2014
1 серпня 2014 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбувся круглий стіл на тему «Нові аспекти підготовки персоналу для забезпечення економічного розвитку регіонів України»

Kyiv_roundtable-aug2014_11 серпня 2014 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбувся круглий стіл на тему «Нові аспекти підготовки персоналу для забезпечення економічного розвитку регіонів України». Захід проведено з метою ознайомлення з результатами навчання за програмою з МЕР, що відбулось у травні-липні цього року в рамках Проекту МЕРМ. Учасники обговорили можливість включення на обов’язковій основі до напрямів підвищення кваліфікації ОМС та депутатів місцевих рад тематичних напрямів «Місцевий економічний розвиток» та «Управління проектами місцевого та регіонального розвитку».

Серед учасників заходу були представники Секретаріату Кабміну, Адміністрації Президента, Мінрегіону, Міносвіти, Національного агентства України з питань державної служби, НАДУ, Державного фонду сприяння місцевого самоврядування в Україні, АМУ, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Української асоціації районних і обласних рад, Дніпропетровської облради, Проекту МЕРМ та ін.

Відкривали засідання Голова Нацдержслужби України Костянтин Ващенко та перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Негода В’ячеслав. Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради та Директор Проекту МЕРМ Олександр Кучеренко презентували навчальну програму за напрямом «Місцевий економічний розвиток», розповіли про перші навчання, що нещодавно відбулось у Львівській та Дніпропетровській областях. На базі цього пілотного проекту запропоновано створити національний навчальний курс з підготовки та перепідготовки управлінців, щоб забезпечити ефективний економічний розвитку регіонів України в умовах децентралізації влади.

Kyiv_roundtable-aug2014_2«Суть проекту полягає в тому щоб допомогти працівникам місцевого самоврядування стати ефективними менеджерами, щоб вони навчилися самостійно розвивати свою територію – починаючи з інфраструктурних проектів і закінчуючи залученням інвестицій. В умовах децентралізації для місцевих керівників це стане головною вимогою. Децентралізація влади передбачає принципово новий режим роботи. Місцева влада буде оперувати більшими повноваженнями, більшими ресурсами і, відповідно, нести більше відповідальності. До цього органи місцевого самоврядування повинні бути готові: морально і професійно. Щоб місцева влада працювала ефективно необхідно навчити керівників громад новим принципам роботи. Для цього ми залучаємо найкращих експертів у сфері управління», – зазначив Євген Удод.

Під час заходу постало питання розробки комплексної навчальної програми, для зміцнення спроможності ОМС впроваджувати стратегії розвитку територій. Були обговорені питання змісту і тривалості навчальних програм, джерел їх фінансування. Також мова йшла про категорії учасників, цільову аудиторію навчальних семінарів, добір і підготовку викладачів для їх проведення, документи, що засвідчують проходження навчання представниками ОМС. Обговорювалась ймовірність проходження стажування посадових осіб місцевого самоврядування за кордоном з метою набуття практичного досвіду.
Костянтин Ващенко, коментуючи тему децентралізації влади, наголосив, що недостатньо просто передати повноваження на місця, потрібно відразу думати, хто і як ці завдання буде виконувати. Він зазначив, що дуже важливо розуміти наскільки готові сьогодні посадові особи місцевого самоврядування майбутніх виконкомів, які будуть сформовані внаслідок конституційної реформи, наскільки вони є компетентними, професійно підготовленими, здатними якісно виконувати ті функції і нести відповідальність, яка в рази зросте внаслідок цих перетворень.

На завершення заходу було порекомендовано створити робочу групу з числа фахівців Нацдержслужби, НАДУ та представників проектів міжнародної технічної допомоги, яка б розробляла та надавала пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації для держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань економічного розвитку; щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в частині забезпечення відповідного професійного рівня; стосовно включення до програм підвищення кваліфікації тем з регіонального та місцевого економічного розвитку, зокрема розробки професійної програми з питань МЕР, створення системи підготовки науково-педагогічних працівників навчальних закладів та застосування різних методів підготовки кадрів (дистанційні курси, тематичні навчання тощо).

Більше про захід на сайтах Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні та Національного агентства з питань державної служби.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com