ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинСерія навчально-практичних семінар з питань гендерної рівності для представників органів місцевого самоврядування Львівської та Дніпропетровської областей

12.10.2011
Серія навчально-практичних семінар з питань гендерної рівності для представників органів місцевого самоврядування Львівської та Дніпропетровської областей

Gender-training_dnipro2Питання забезпечення гендерної рівності знаходиться сьогодні на порядку денному світового співтовариства, тому поглиблення знань щодо сутності, сучасної ідеології гендерного паритету, міжнародних та національних правових норм забезпечення рівності статей набуває все більшої актуальності – особливо для представників органів місцевого самоврядування.

Адже від того, які рішення будуть прийматися на місцевому рівні, буде залежати гендерний баланс у суспільстві, а відтак - сталість  соціально-економічного розвитку, тому так важливо, щоб депутати, представники муніципальних структур розвивали в собі чутливість до широкого кола гендерних питань на особистісному, міжособистісному,  інституціональному та суспільному рівнях; були неупередженими в питаннях гендерної справедливості, усвідомили сутність ґендерного інтегрування та ґендерного аналізу.

На досягнення цих завдань були спрямовані навчально-практичні семінари з питань гендерної рівності для представників міст-партнерів Проекту МЕРМ у Дніпропетровській області, що відбувся 28 вересня у м. Дніпропетровськ та партнерів ЛьGender-training_dnipro1вівської області, 11 жовтня у м. Львів.

У роботі семінарів взяли участь представники органів місцевого самоврядування з Дніпропетровська, Кривого Рогу, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Львову, Червонограду, Дрогобича, Нового Роздолу, Жидачева, Миколаєва, а також представники регіональних дирекцій Асоціації міст України.

Провели семінари Людмила Чернявська, спеціаліст з питань гендерної рівності Проекту МЕРМ, та координатор кластеру «Український жіночий фонд» Тетяна Литвинова.

Різноманітні практичні вправи допомагали встановити зв‘язок з практичним досвідом присутніх, що забезпечило  краще усвідомлення  гендерних концепцій.

Обговорювалися приклади ґендерно-рольових стереотипів, що стосуються прийнятності різноманітних ролей і видів діяльності для чоловіків і жінок, а також  стереоGender-training_lvivтипи гендерних рис, що стосуються психологічних та поведінкових характеристик чоловіків і жінок; визначалися шляхи їх подолання.

Було зосереджено увагу на взаємозв’язку між станом ґендерної рівності та ефективним економічним розвитком суспільства, наголошено на необхідності застосування спеціальних заходів для вирівняння нерівності в доступі до економічних ресурсів, розподілі влади та в  процесах прийняття рішень.

Завершилися семінари наданням зворотного зв’язку. Учасники підтвердили актуальність  обговорення проблем гендерної рівності в даній аудиторії, відзначили при цьому позитивний вплив практичних вправ на  процес обговорення даної теми,  висловили сподівання на подальші зустрічі.

 

 

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com