ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинЖінки розвиватимуть місцеву економіку. Круглий стіл «Гендерні аспекти в рамках проекту МЕРМ»

15.12.2011
Жінки розвиватимуть місцеву економіку. Круглий стіл «Гендерні аспекти в рамках проекту МЕРМ»

gender-rountable-2-14dec201014 грудня 2010 року в рамках спільної роботи проекту МЕРМ та АМУ проведено круглий стіл на тему «Гендерні аспекти в рамках проекту МЕРМ».

Захід став вдалою нагодою для представницької групи жінок, які є посадовими особами місцевого самоврядування України та Канади, працівниць АМУ та ФКМ й іншим зацікавленим особам обмінятися думками, досвідом та ідеями у сфері підтримки розширення участі жінок у політичному та економічному житті на місцевому рівні.

Учасниками круглого столу стали спеціалісти КАМР, проектів МЕРМ та РЕОП. Власним досвідом в гендерній сфері ділилися спеціально запрошені гості мер міста Вейнбурн, провінція Саскачеван, що в Канаді, пані Дебра Баттон, відомий міжнародний експерт з питань гендерної рівності Лінда Моффат. Думку українських жінок-лідерів представили очільниці органів місцевого самоврядування міських та селищних громад – міський голова Чугуєва Харківської області Галина Мінаєва, міський голова Вільнянська Запорізької області Наталія Мусієнко, селищний голова Гребінки Київської області Наталія Збаращенко, заступник міського голови Борисполя Київської області Людмила Ковальова, керуюча справами виконкому Бориспільської міської ради Київської області Людмила Передерей та заступник міського голови Українки Київської області Валентина Полтавець.

Учасниці розповіли власні історії шляху лідерства, обмінялися думками на теми «Жінки в муніципальній політиці» та «Жінки та місцевий економічний розвиток», розглянули питання щодо можливості складення бюджетів територіальних громад з урахуванням гендерних питань.

Фахівці ФКМ представили гостям круглого столу інформацію щодо гендерної ситуації у Канаді. Наразі країна перебуває на 46-му місці серед 189 країн за показником чисельності жінок-політичних лідерів – тобто, лише 13,9% мерів та 23% депутатів рад – жінки. З 2002 року ФКМ реалізує стратегію досягнення мети ООН – так звану кампанію «Досягти 30%», яка має на меті залучити на керівні та відповідальні посади 30% жінок. Також гендерний підхід ФКМ включає національні та міжнародні програми наставництва для молодих жінок, школи виборчих кампаній, нагородження преміями та стипендіями за лідерство, видавництво посібників та інше.

Проведення круглого столу стало початком підтримки спільної ініціативи проекту МЕРМ та АМУ з впровадження компоненту гендерної рівності в діяльність АМУ. Обидва партнери відзначають пріоритетність питання гендерної рівності та важливість розширення участі жінок у місцевому самоврядуванні та економічному розвитку. Відповідно до розроблених планів з реалізації даного компоненту ключовими заходами стануть: утворення постійного комітету з гендерної рівності при АМУ, проведення щорічного Жіночого форуму місцевого самоврядування та ряду тренінгів з гендерних питань для виборних посадовців – як чоловіків, так і жінок. Робота впроваджувана Асоціацією матиме на меті, перш за все, ведення діалогу з питань економічного розвитку та залучення міст-членів Асоціації до діалогу, поширення передової практики та комунікаційно-освітню діяльність у сфері гендерних відносинах.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com