ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроведено Засідання Дорадчого комітету з питань ґендерної рівності при АМУ

27.03.2012
Проведено Засідання Дорадчого комітету з питань ґендерної рівності при АМУ

27 березня відбулося засідання Дорадчого комітету з питань ґендерної рівності при АМУ, в якому взяли участь 13 осіб - міські голови, секретарі, депутати міських рад, представниці міськвиконкомів, АМУ та Проекту МЕРМ (з них - один чоловік - міський голова).

Головною метою зібрання було обговорення плану діяльності комітету на 2012 рік; обговорення ґендерних аспектів політичного лідерства в сучасній Україні та визначення шляхів розширення участі і повноважень жінок у місцевому самоврядуванні, в тому числі - в діяльності АМУ.

Відбувся обмін думками щодо концепції проведення основних заходів - форуму місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, виїзних засідань комітету, конкурсу проектів на підтримку активізації участі жінок в економічному розвитку міст; інформаційно-освітніх заходів.

Зокрема, було висунуто пропозицію провести форум місцевого самоврядування за місяць до виборів – щоб був час для реалізації резолюції форуму; в умовах конкурсу проектів, спрямованих на розширення економічних можливостей для жінок, розвиток жіночого підприємництва і зменшення жіночого безробіття, чітко визначити критерії оцінки проектних заявок для надання грантів, залучити до підготовки проектів з питань ґендерної рівності регіональні відділення АМУ та інші.

У ході обговорення ситуації із забезпеченням рівного доступу жінок до керівних посад в органах місцевого самоврядування учасники засідання були ознайомлені з канадським досвідом досягнення ґендерного паритету, зокрема, на прикладі діяльності Комітету із статусу жінок Федерації канадських муніципалітетів. Деякі заходи з практики роботи Комітету ФКМ члени Дорадчого комітету з питань ґендерної рівності АМУ  вирішили включити до своєї діяльності, зокрема, організацію семінарів з розвитку лідерських якостей; зустрічі з жінками, які досягли успіху у бізнесі чи політиці - для передачі досвіду; поширення передвиборчих брошур з агітацією голосувати за жінок тощо.

В рамках визначення бар’єрів, що перешкоджають доступу жінок до участі у прийнятті рішень , особлива увага була приділена стійким суспільним стереотипам щодо прерогативи чоловіків на громадсько-політичне життя, в результаті чого жінки стають предметом більш прискіпливої і критичної уваги, ніж чоловіки; у ЗМІ часто створюється негативний імідж жінки-політика, а чоловіки не зацікавлені в активізації політичної участі жінок.

Серед шляхів розширення ролі і повноважень жінок у місцевому самоврядуванні були названі «позитивні дії», зокрема, квоти, покликані полегшити жінкам шлях у політику; широкі інформаційно - просвітницькі кампанії з просування  ідеї цінності жіночої політичної участі; розвитку ґендерної чутливості тощо.

Стосовно шляхів досягнення ґендерного паритету у керівництві Асоціації міст України було прийнято рішення провести семінар для жінок-міських голів з розвитку ґендерної чутливості; з удосконалення їх лідерських якостей, формування більш активної громадянської позиції; підготувати Резолюцію щодо включення жінок ( не менше п’яти) до складу Правління АМУ; підготувати рекомендації виконавчим директорам регіональних відділень АМУ щодо більш активного  висування кандидатур жінок-мерів до списку членів Правління АМУ.

Окрім цього, члени Комітету зобов’язалися здійснювати керівництво і контроль всіх інших заходів компоненту 3600, спрямованих на інтеграцію ґендерних підходів в діяльність органів місцевого самоврядування, подавати відповідні рекомендації і пропозиції – для забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та можливостей рівного доступу до управління, до послуг та розподілу ресурсів.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com