ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинДругий Форум місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

14.10.2012
Другий Форум місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Gender_Forum_11-12Oct2012_3211-12 жовтня у Львові відбувся Форум місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організований Асоціацією міст України (АМУ) спільно з Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) в рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ).

У форумі взяли участь міські голови, їхні заступники, секретарі та депутати місцевих рад України, представники центральних органів влади, неурядових організацій, міжнародних організацій та фондів, представники Федерації канадських муніципалітетів. Загалом у форумі взяли участь 96 осіб (76 жінок та 20 чоловіків).

Форум продовжив роботу, започатковану на минулорічному Форумі місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Основним його завданням було: обговорення шляхів забезпечення рівності між жінками та чоловіками на місцевому рівні – з точки зору можливостей, прав, пільг, відповідальності, безпеки і доступу до ресурсів та контролю над ними – та визначення конкретних заходів, які можуть реалізувати органи місцевого самоврядування для збільшення участі жінок у прийнятті політичних та економічних рішень, для зменшення нерівності у доступі до управління, ресурсів та послуг місцевого економічного розвитку, зміцнення економічної спроможності жінок на місцевому рівні.

Розпочалася робота форуму з огляду уроків та результатів минуло річного форуму, які представила заступник голови Комітету АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, депутат Рівненської міськради Світлана Богатирчук-Кривко.

Про заходи, впроваджені місцевими радами за час, що минув з часу попереднього форуму, поінформували присутніх представники міст. депутат Шостківської міськради – Тетяна Євменова, Заставнівський міський голова – Ярослав Цуркан, Неллі Карпець – депутат Комсомольської міськради.

Представлення місцевих ґендерних ініціатив, на впровадження яких надихнув представників міст минулорічний форум, сприяло забезпеченню системності та сталості його результатів.

Gender_Forum_11-12Oct2012_49Своєрідним продовженням роботи минулорічного форуму стали і тематичні сесії Підтримка рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у місцевому економічному розвитку та Рівноправна участь жінок і чоловіків у прийнятті політичних та економічних рішень – з коротким оглядом питань – для стимулювання подальших групових дискусій – та власне обговореннями у малих групах, результати яких кожна з груп представляла на спільному пленарному засіданні.

Неабиякий інтерес в учасників форуму викликала тематична сесія Підтримка жіночого підприємництва, під час якої було представлено ініціативи Львівської міської ради щодо сприяння розвитку підприємництва, досвід Центру жіночого підприємництва провінції Манітоба (Канада) та власний досвід успішного бізнесу, представлений Керол Лейр, президентом компанії GREENVO-LUTION INC, яка працює експертом з планування і розвитку бізнесу у Центрі підприємництва м. Оттави.

Gender_Forum_11-12Oct2012_31Керол Лейр своїм виступом переконала учасників форуму, що у консультуванні жінок з питань започаткування і ведення бізнесу їй допомагає власний досвід підприємництва, адже успішна історія торкається сердець клієнтів, заряджає енергією і надихає.

З особливою увагою представники органів місцевого самоврядування слухали повідомлення Вікторії Довжик, в.о. начальника управління Львівської міської ради, про виконання Програми сприяння розвитку підприємництва на період з 2011 до 2013 року і, зокрема, про результати реалізації проекту «Права та можливості жінок-підприємниць в контексті місцевої політики», що виконувався у співпраці з неурядовими організаціями за фінансової підтримки МБФ «Український Жіночий Фонд». За висновками Вікторії Довжик, лише дієва інфраструктура сприяння підприємництву зможе забезпечити збільшення чисельності суб‘єктів малого підприємництва, в тому числі жіночих, які, в свою чергу, відіграватимуть важливу роль у створенні нових робочих місць, зростанні доходів населення, підвищенні економічного потенціалу міста, збереженні та розвитку його інфраструктури.

Директор по зв’язкам із громадськістю Центру жіночого підприємництва провінції Манітоба Елісон Кіркленд окреслила основні проблеми, з якими стикаються жінки у Канаді при започаткуванні власного бізнесу, поінформувала про послуги, що надає ЦЖП Манітоби жінкам: консультування, навчальні семінари з покращення навичок, фінансування (позики для започаткування бізнесу, його розширення чи купівлі існуючих бізнесів); підкреслила, що для більшої ефективності роботи аналітики Центру працюють з кожним клієнтом індивідуально.

Під час обговорення теми Рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних та економічних рішень зазначалося, що жінки в Україні недостатньо представлені у політиці та управлінні, що не дозволяє у повній мірі використовувати їхній потенціал, враховувати їхні потреби у прийнятті політичних та економічних рішень.

Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого ВРУ з питань дотримання прав дитини, не дискримінації та ґендерної рівності, зазначила, зокрема, що у складі нинішньої ВРУ 35 – жінок (7,4%), з них: 2 жінки очолюють комітети; 5 жінок є заступниками голови комітету; 16 жінок очолюють підкомітети; 6 жінок секретарі комітетів; 5 жінок члени комітетів; 1 жінка очолює тимчасову слідчу комісію.

Тетяна Кононович, начальник відділу ґендерної політики Міністерства соціальної політики України, поінформувала, що згідно статистичних даних, серед керівників обласних державних адміністрацій жінки відсутні; серед депутатів обласних рад – 17% жінок, районних – 23%, міських – 28%, сільських та селищних – 51 і 46 відсотків відповідно; зазначила також, що значна нерівність спостерігається і в економічній сфері. За даними Держкомстату України, за перший квартал 2012 року заробітна плата жінок була на 30,4% нижчою зарплати чоловіків (2458 грн. – порівняно з 3206 грн. у чоловіків).

За інформацією Крістіни Вілфор, директора представництва Національного демократичного інституту (НДІ) в Україні, згідно результатів досліджень НДІ, жінки у списках провідних партій складають 13% від загальної кількості кандидатів. В середньому провідні партії зареєстрували по чотири жінки-кандидатки на одну область. У прохідній частині списку Об‘єднаної опозиції знаходяться 38% жінок-кандидаток, 29% жінок-кандидаток у прохідній частині списку Партії Регіонів, 20% – у списку партії Удар, 7% – у прохідній частині списку КПУ.

Gender_Forum_11-12Oct2012_14Депутат муніципалітету м. Торонто, член Ради директорів ФКМ, екс-голова Комітету із збільшення участі жінок Пем МакКоннел, поділилася канадським досвідом забезпечення ґендерної рівності у прийнятті рішень. Пані МакКоннел поінформувала, зокрема, про започатковану Комітетом ФКМ Кампанію регіональних активістів, спрямовану на створення національної мережі активістів, які працюють у своїх громадах та за їхніми межами над залученням, заохоченням і підготовкою жінок до участі у місцевій політиці. ФКМ, за словами Пем МакКоннел, підтримує цю ініціативу, надаючи ресурсні матеріали, популяризуючи кампанію у місцевих і національних засобах масової інформації, а також координуючи обмін інформацією між регіональними групами активістів на веб-сайті ФКМ. Серед дієвих заходів були названі семінари та консультації для жінок, методичні посібники, стипендії студенткам коледжів та університетів – з метою заохочення молодих жінок до роботи в муніципальному уряді тощо.

Gender_Forum_11-12Oct2012_44Інтерактивний формат форуму дав можливість обмінятися думками щодо пріоритетів гендерної політики і практики на місцевому рівні, проаналізувати причини існуючої нерівноправності між жінками та чоловіками у місцевому економічному розвитку, перешкоди, з якими стикаються жінки у доступі до працевлаштування, ведення підприємницької діяльності, управління, визначити конкретні заходи, які можуть бути реалізовані у містах для збалансування можливостей жінок і чоловіків для їх активної участі у місцевому економічному розвитку; усунення дискримінації щодо жінок на ринку праці; подолання соціально-економічних перепон, що ставлять жінку в неконкурентне становище в економічній сфері, розширення економічних можливостей для жінок, розвитку жіночого підприємництва і зменшення жіночого безробіття.

__

ФОТОГРАФІЇ з Форуму тут
__

ФАЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

GF_report_front

 

Завантажуйте ЗВІТ Форуму   

 

zip_archiv

 

Завантажуйте пакет презентацій з Форуму

 

Gender_in_LED_front


Спеціальне видання до Форуму Питання ґендерної рівності в місцевому економічному розвитку    

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com