ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинЛьвів, Червоноград та кластер «Розділля» вивчали практичні аспекти діяльності агенцій місцевого економічного розвитку

6.12.2012
Львів, Червоноград та кластер «Розділля» вивчали практичні аспекти діяльності агенцій місцевого економічного розвитку

Workshop_Lviv_3-4Dec2012_3Протягом цього року міста-партнери Проекту МЕРМ у Львівської області надали концептуальні пропозиції щодо тематики Демонстраційних проектів, які ініціюються територіальними громадами.

Так у місті Львові, за сприяння Проекту МЕРМ, розроблено «Стратегічний план залучення інвестицій до міста Львова до 2020 року». У даний час фахівці комунальної установи Львівської міської ради «Інститут міста» зосередили свою роботу та впроваджують демонстраційний проект «Розвиток інноваційного середовища Львова та підвищення інвестиційного іміджу Львова, як перший етап створення Корпорації МЕР».

У пріоритетах міста Червонограда стоїть створення сприятливого інвестиційного клімату та умов залучення інвестицій, розвитку бізнесу. З огляду на ці цілі містом підготовлено концептуальну пропозицію щодо впровадження демонстраційного проекту «Створення та діяльність «Агенції економічного розвитку Червонограда».

Міста Жидачів, Миколаїв, Новий Розділ Львівської області, які утворили територіальний кластер, провели планування розвитку власних територіальних громад, розробили субрегіональну стратегію економічного розвитку об’єднання територіальних громад «Розділля». Пріоритетами субрегіональної стратегії є створення сприятливого інвестиційного клімату, промоція інвестиційних та туристичних можливостей субрегіону, підвищення конкурентоспроможності регіону та розвиток бізнесу. Представниками субрегіону «Розділля» підготовлено концептуальну пропозицію на впровадження демонстраційного проекту, який стосується відновлення роботи Агенції економічного розвитку міста Нового Роздолу та створення на її базі Агенція економічного розвитку субрегіону.

З огляду на тематику Демонстраційних проектів міст-партнерів у Львівській області Проект МЕРМ провів 3-4 грудня 2012 року у Львові семінар-тренінг «Практичні аспекти діяльності Агенцій місцевого економічного розвитку в містах України». Даний семінар був організований з метою отримання необхідних знань та досвіду щодо ефективної роботи Агенцій місцевого економічного розвитку та практичних аспектів діяльності у сфері залучення інвестицій.

Workshop_Lviv_3-4Dec2012_2В процесі підготовки та впровадження Демонстраційних проектів територіальними громадами України неоціненним є досвід фахівців з муніципалітетів Канади. Проект МЕРМ вбачає, що обов’язковою умовою успішного впровадження Демонстраційних проектів, є участь у цьому процесі канадських спеціалістів з МЕР. Цього разу до підготовки та проведення навчання були залічені канадські експерти-практики Сенді Трудел, директор департаменту економічного розвитку м. Брендон та Кент Макмалін, директор з розвитку бізнесу, Корпорація економічного розвитку м. Едмонтона.

Кент Макмалін представив учасникам п’ять основних функцій Агенції МЕР: 1) Залучення (бізнесу, інвесторів, працівників, місцева влада, ідентифікація ринку, маркетинг, продажі, вибір площадок); 2) Розвиток промисловості (виробничі кластери, візити на підприємства, цільові ринки, експорт, дозволи); 3) Бізнес-послуги/залучення інновацій (бізнес-інкубатори, допомога Start up, доступ до венчурного капіталу, бізнес-парки, комерціалізація технологій); 4) Економіка та аналітика (аналіз ринку, бізнес-планування, дослідження); 5) Захист (обговорення документації та лобіювання).

Український експерт з питань МЕР та консультант Проекту МЕРМ Василь Кашевський представив учасникам особливості роботи Агенцій МЕР в українських містах.

Workshop_Lviv_3-4Dec2012_1 Workshop_Lviv_3-4Dec2012_4 Workshop_Lviv_3-4Dec2012_5

До вашої уваги презентації заходу. Завантажуйте тут.

 

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com