ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинДемонстраційний проект «Підвищення туристичної привабливості та підтримка розвитку туризму у субрегіоні «Розділля»

31.03.2013
Демонстраційний проект «Підвищення туристичної привабливості та підтримка розвитку туризму у субрегіоні «Розділля»

Rozdillya_promoЗа сприяння Проекту МЕРМ у Львівській області було створено та діє об’єднання територіальних громад (кластер, субрегіон) «Розділля», який з’єднав міста Миколаїв, Жидачів та Новий Розділ, Миколаївський та Жидачівський райони  у спільному прагненні об’єднати громади для більш ефективного використання регіональних ресурсів, вирішення назрілих спільних проблем соціально-економічного і культурного розвитку та реалізації спільних завдань щодо економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, якості життя у регіонах.

У Субрегіоні зосереджений значний потенціал для розвитку туристичної галузі. Регіон характеризується оригінальними та унікальними традиціями, культурою, звичаями, обрядами, а також великою кількістю визначних пам'яток історії та культури.

З березня 2013 року Проект МЕРМ та субрегіон «Розділля» розпочали реалізацію демонстраційного проекту «Підвищення туристичної привабливості та підтримка розвитку туризму у субрегіоні «Розділля». Проект реалізовуватиметься до березня 2014 року та має на меті підвищити туристичну привабливість субрегіону, збільшити кількість туристів та підняти рівень зайнятості населення у туристичній сфері шляхом створення системи туристичної орієнтації, нових туристичних продуктів, проведення фестивальних заходів та їх всебічної промоції як на території України, так і прилеглої Польщі.

Проект реалізовуватиметься спільними зусиллями Миколаївської міської та районної ради та відділу культури та туризму Миколаївської РДА, Жидачівської міської та районної ради, відділу культури та туризму Жидачівської РДА та Новороздільської міської ради.

Завдання проекту:
1. Розробка туристичної маркетингової стратегії Субрегіону та створення нових туристичних продуктів передбачає створення спільної бази туристично-привабливих об’єктів на території Субрегіону; розробку туристичної маркетингової стратегії Субрегіону; розробку нових туристичних маршрутів на території Субрегіону, у тому числі: водні, піші, кінні, велосипедні.
2. Створення системи туристичної орієнтації передбачає «ознакування» вулиць та туристично-привабливих об’єктів, встановлення вуличних інформаційних табличок в містах Жидачеві та Миколаєві; встановлення інформаційних щитів та сіті-лайтів з картами міст в містах Миколаєві, Жидачеві та Новому Роздолі.
3. Проведення туристично-привабливих (фестивальних) заходів на території Субрегіону: 4 фестивалі – «Коляда» (січень’14 в Миколаєві та Жидачеві), «Веселі Копачі» (серпень’13 в Миколаєві), «Мить Юності» (вересень’13 в Жидачеві), «Роздільські каштани»(травень’13 в Новому Роздолі) та святкування днів міст з максимальним використанням їх промоції та залученням туристів; виставка місцевого ювеліра Олександра Мірошнікова.
4. Туристична промоція Субрегіону: створення туристичного календаря Субрегіону на 2014 рік; виготовлення промороликів фестивальних заходів; розробка, друк та розповсюдження туристичної карти Субрегіону; проведення промоції туристичних продуктів та фестивальних заходів Субрегіону, як на території України, так і прилеглої Польщі; розповсюдження інформації про туристичні заходи/продукти Субрегіону серед туристичних фірм та розміщення її на туристичних Веб-ресурсах.

__

Довідково:
Землі Миколаївщини заселені з найдавніших часів. Адміністративним і культурним центром Миколаївського району є м. Миколаїв (населення складає 17,5 тис. осіб), засноване на підставі локаційного привілею від 20 лютого 1570 року. Печерний комплекс на Приймі є одним з найдавніших поселень людини на території України (20-30 тис років до н. е.). Цей комплекс продовжував функціонувати протягом кам’яного віку аж до ранньої бронзи. У VII-X ст. територія району знаходилася у складі Великої Хорватії.

Видатні особистості Миколаївщини в минулому: Микола Устиянович, перша галицька україномовна поетеса Уляна Кравченко, поет Олександр Козловський, художники Корнило Устиянович, Петро Холодний, Іван Сколаздра та багато інших. Гордість сьогодення – видатні особистості: гончарка Ганна Драголюк, скульптор Андрій Величко, художники Андрій Панчишин, Микола Гаврилів, Орест Сколоздра, Олександр Мірошніков - володар чотирьох орденів Фаберже, видатний майстер каменерізного мистецтва.

Жидачівщина – надзвичайно багатий своєю історією регіон у басейні річки Дністер. Жидачівський район площею 1 тис. кв. км., з населенням більше 75 тис. осіб, був густо заселеним з давніх часів. Територія заповнена археологічними пам'ятками та історичними місцями. Жидачівський район утворений 4 грудня 1939 р. і до травня 1959 р. належав до Дрогобицької області. У районі є 2 міста (Жидачів, Ходорів), 3 селища міського типу (Гніздичів, Журавно, Нові Стрілища) та 115 сіл. Районний центр – місто Жидачів (населення 11,3 тис. осіб). Постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001 р. № 878 прийнято рішення про занесення м. Жидачів, м. Ходорів, смт. Гніздичів до Списку історичних населених місць України. Це населені пункти, що мають особливу історичну, культурну, архітектурно-міcтобудівну та ландшафтну цінність. Ведеться організаційна робота щодо включення до даного Списку смт. Журавно та с. Руда.

Стародавня Жидачівська земля окутана таємничістю і чарівністю, це край, де сходились торгові шляхи минулого між заходом і сходом. Найдавніша згадка відноситься до 1164 року, де місто Жидачів згадується як Удеч в «Іпатієвському літописі» з описом шляху чумаків, що повертались з Удеча зі сіллю. Перше письмове свідчення про місто Ходорів датується 1394 роком. Археологічні дослідження, що проводились на околицях Жидачева, Ходорова дають підстави стверджувати, що земля має далеко давнішу історію і вона сягає початку 9 ст.

Минувшина Жидачівського району тісно пов'язана з долею таких відомих особистостей: Іван Виговський - гетьман України, мав маєтності в селі Руда, деякий час проживав там після 1660 року; Омелян Партицький – поет, літературознавець, етнограф, історик, громадсько-політичний діяч, один з засновників товариства «Просвіта» у Львові; Міколай Рей – поет, прозаїк, сатирик, філософ, політик, діяч східноєвропейської формації, один з творців польської літературної мови, народився в селищі Журавно; Артур Гродгер – визначний польський художник середини 19 ст.; Сильвестр Калинець – поет, прозаїк, драматург, відомий громадський діяч української діаспори Бразилії.

У Жидачівському районі знаходиться близько 400 об'єктів культурної спадщини, які, відповідно до закону «Про охорону культурної спадщини», підлягають реєстрації шляхом занесення їх до реєстру (Державного, Місцевого) нерухомих пам'яток. З них, на сьогоднішній день, на державному обліку перебуває 167 об'єктів культурної спадщини: 47 – пам'яток історії, 21 – монументального мистецтва, 37 – археології, 56 – архітектури. У районі є 6 пам'яток національного значення (церква, дзвіниця Різдва Богородиці с. Бережниця, церква, дзвіниця Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Вибранівка, дзвіниця Покрови Пр. Богородиці с. Корчівка, оборонна вежа с. П'ятничани).

Особливе місце в історико-культурній спадщині Субрегіону належить пам'ятникам дерев'яної сакральної архітектури. У них поєднується стиль храмового будівництва і народні будівельні традиції.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com