ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинПроект МЕРМ та АМУ підтримали реалізацію ґендерних ініціатив у Львові, Городні, Кривому Розі та Черкасах

01.05.2013
Проект МЕРМ та АМУ підтримали реалізацію ґендерних ініціатив у Львові, Городні, Кривому Розі та Черкасах

Gender-egualityАсоціація міст України з метою підтримки діяльності органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення ґендерної рівності наприкінці минулого року оголосила Конкурс заявок від міських рад-членів АМУ на фінансування короткострокових спільних ініціатив органів  місцевого  самоврядування  та  неурядових  організацій (або  підприємницьких структур), спрямованих на підвищення активності жінок в економічному житті громад та в процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Конкурс організовано в рамках співпраці АМУ та Проекту МЕРМ.

Умови конкурсу передбачали підтримку ініціатив, які б включали організацію та проведення навчальних заходів, круглих столів, інформаційних кампаній, розробку навчальних програм, розробку та впровадження планів підтримки жінок-підприємниць та молодих лідерок, проведення досліджень (наприклад, «ґендерного аналізу» місцевих бюджетів, розробку «ґендерного портрету» міста тощо), надання консультаційної підтримки. Максимальний термін реалізації – 6 місяців, максимальна фінансова підтримка – 39 000 гривень.

На конкурс було подано 35 заявок. До складу комісії з відбору проектів, окрім представників АМУ та ФКМ, входили спеціалісти з питань ґендерної рівності Проекту МЕРМ Л. Чернявська та Бет Воронюк (Канада), які підготували експертні коментарі до кожної ініціативи.

У березні було визначено ініціативи, які стали переможцями конкурсу, і нині вони реалізуються: - «Жінки у підприємництві» (м. Львів); - «Сильна жінка-сильна громада» (м. Городня, Чернігівська обл.); - «Ґендерний портрет міста Кривого Рогу» (м. Кривий Ріг); - «Ґендерне бюджетування – основа ефективного, справедливого місцевого бюджету» ( м. Черкаси).

Проект «Жінки у підприємництві» реалізує департамент економічної політики Львівської міської ради у партнерстві з НУО-БФ «Центр підтримки ініціатив». Головна мета - посилення економічних можливостей жінок м. Львова шляхом розробки та впровадження різноманітних заходів з підтримки жіночого підприємництва, зокрема, таких:
- тренінги з основ підприємницької діяльності для жінок, які хочуть започаткувати власну справу;
- консультаційно-інформаційна підтримка жінок-підприємниць через діяльність консультаційного пункту «Порадниця»;
- поширення успішного досвіду розвитку жіночого підприємництва шляхом організації зустрічей жінок, які хочуть започаткувати власну справу, з успішними жінками-підприємницями безпосередньо на робочому місці (підприємства сфери послуг, виробництва тощо).

Сталість результатів цієї ініціативи забезпечить створення постійно діючого Комітету з питань ґендерної рівності при Координаційній раді з питань розвитку підприємництва та включення ґендерного компоненту до програми розвитку підприємництва у м. Львові на 2014-2016 рр.. Для цього будуть внесені зміни до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від12.12.2008 р. №1368 «Про міську координаційну раду з питань розвитку підприємництва».

Ініціативу «Сильна жінка сильна громада» реалізує Городянська міська рада Чернігівської області спільно з ГО «Центр «Доброчин». Мета - активізація участі жінок у місцевому економічному розвитку міста шляхом розвитку їх лідерських якостей та практичних навичок створення та налагодження роботи ОСН. Передбачається проведення шести спеціалізованих семінарів з питань ґендерної рівності та лідерства та трьох одноденних тренінгів з циклу «Планування та організація ефективної роботи органів місцевого самоврядування». Цільовою аудиторією ініціативи є жінки, які очолюють діючі вуличні та будинкові комітети в Городні (50 осіб); безробітні жінки (30 осіб) та жінки-депутатки, зацікавлені в утвердженні ґендерної рівності (13 осіб).

«Ґендерний портрет міста Кривого Рогу - засіб сприяння участі жінок у місцевому економічному розвитку». Цей проект, який виконує  Криворізька  міська  рада у співпраці з Дніпропетровською обласною громадською організацією «Промінь», передбачає створення ґендерного портрету Кривого Рогу шляхом збору ґендерно-розмежованих статистичних показників.

Різноманітні статистичні дані щодо економічної активності жінок і чоловіків, їх представленості у різних сферах економіки, на керівних посадах, у підприємництві, показники рівня заробітної плати чоловіків і жінок, демографічні показники допоможуть оцінити становище жінок і чоловіків у різних сферах життєдіяльності міста та визначити проблеми. За підсумками цієї роботи планується підготувати рекомендації  для врахування у стратегічному плані розвитку міста Кривий Ріг та міських цільових програмах.

Ініціатива «Ґендерне бюджетування – основа ефективного, справедливого місцевого бюджету» проваджується КП «Інститут розвитку міста» Черкаської міської ради спільно з Черкаським обласним осередком Всеукраїнської асоціації жінок «Славія». Мета - аналіз та переструктурування доходів та витрат міського кошторису таким чином, щоб потреби і жінок, і чоловіків з різних соціальних та вікових категорій були відповідно представлені у статтях бюджету.

Планується проведення тренінгу з питань ґендерного бюджетування, здійснення ґендерного аналізу бюджету та розробка відповідних рекомендацій. Слід зазначити, що всі ґендерні ініціативи передбачають комплексний інформаційний супровід: прес-анонси та прес-релізи в місцевих, регіональних та національних ЗМІ, розміщення інформації в Інтернет та соціальних мережах, проведення прес-конференцій, зустрічей тощо.

Планом діяльності Асоціації міст України в рамках Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» на 2013-2014 роки передбачено підтримку ще кількох місцевих ґендерних ініціатив.

До переліку проектів, які будуть запропоновані для фінансування в рамках «другого туру» Конкурсу увійшли:

• «До сталого розвитку через участь жінок», м. Вінниця;
• «Розширення участі жінок у прийнятті рішень та економічному розвитку», м. Житомир;
• «Зелений туризм: можливості зайнятості жінок Перещепинської міської ради», м. Перещепине, Дніпропетровська область;
• «Підвищення ефективності участі жінок Вільнянська у місцевому економічному розвитку» (використання ІТ-технологій), м. Вільнянськ, Запорізька область;
• «Ґендерний аналіз як інструмент розширення економічних можливостей жінок», м. Вознесенськ, Миколаївська область.

Вже зараз очевидно, що реалізація кожної ґендерної ініціативи стане ще одним важливим кроком на шляху зменшення нерівності у доступі до прийняття рішень, працевлаштування, підприємницької діяльності; сприятиме покращенню економічних можливостей жінок, їх професійній та особистісній самореалізації.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com