ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинВ Одесі відбулось засідання Комітету з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків АМУ, 10-11 вересня

14.09.2013
В Одесі відбулось засідання Комітету з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків АМУ, 10-11 вересня

Gender_meeting_odesa_sept2013_2Продовжуючи започатковану в минулому році традицію проведення виїзних засідань, Комітет з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків АМУ провів свою чергову зустріч в Одесі 10-11 вересня. У засіданні взяли участь 25 представників органів місцевого самоврядування з 12 областей України: міські голови та їх заступники, депутати місьрад, працівники міськвиконкомів, а також представники АМУ та Проекту МЕРМ, в тому числі канадський експерт з питань ґендерної рівності Бет Воронюк.

На засіданні розглядалося питання ґендерного виміру стратегічних планів/програм розвитку міст під час обговорення якого учасники засідання не лише визначали перелік статистичних даних, необхідних для виявлення відмінностей/нерівності, але й окреслили коло ґендерно-чутливих показників, які також слід враховувати у стратегіях/програмах місцевого економічного розвитку. Серед них – наявність місць в дитсадочках та рівень попиту; специфічні питання охорони здоров’я для жінок і чоловіків; спеціальні програми для жінок у центрах зайнятості /центрах підтримки підприємництва для жінок тощо. Розглядалися також приклади заходів, які можуть бути включені до стратегій розвитку міст з метою забезпечення рівних можливостей участі у прийнятті рішень, можливостей збалансування роботи і домашніх обов’язків, рівноправного доступу до працевлаштування, кар’єрного зростання, гідних умов праці тощо.

Gender_meeting_odesa_sept2013_1Учасники дійшли згоди, що для забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у МЕР необхідно враховувати думки і погляди обох статей у визначенні стратегічних напрямків розвитку міста; враховувати особливі потреби, потенціал та обмеження різних груп жінок і чоловіків при розробці програм та заходів; передбачати та проаналізувати вплив програм та заходів (в тому числі інвестиційних, маркетингових) на різні соціально-культурні та вікові групи. Адже, як було зазначено на конкретних прикладах, ґрунтовний аналіз програм і заходів дає можливість не лише врахувати потреби і потенціал обох статей, але й поповнити бюджетні надходження, справедливо їх розподілити, а часом і зекономити витрати.

Для забезпечення аналітичної діяльності Комітету, що включає в себе аналіз законодавства на предмет врахування питань ҐР та розробку відповідних пропозицій щодо його удосконалення, одним із завдань було визначено налагодження співпраці з Комітетом ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин та Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості». Ще одним завданням на найближчі місяці було визначено розробку тренінгових програм з лідерства та відповідних методичних посібників для підготовки жінок-лідерок, підтримки участі жінок у виборах (Школа лідерства).

Також відбувся обмін досвідом, напрацюваннями членів Комітету з часу останнього зібрання в березні 2013 року та було окреслено цілі та завдання, надано пропозиції щодо підготовки та проведення третього Форуму місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, який відбудеться в листопаді 2013 року.

Gender_meeting_odesa_sept2013_9Учасники та учасниці засідання мали можливість вивчати досвід Одеси щодо підтримки участі жінок у місцевому економічному розвитку. У міськраді Одеси відбулась зустрічі з посадовцями від міста та представниками неурядових організацій, під час якої учасників ознайомились з місцевими заходами і ініціативами, що спрямовані на підтримку сімей, створення умов для професійної, суспільно-політичної та особистісної самореалізації жінок.

 

Більш детальний ЗВІТ про це виїзне засідання можна знайти тут.

Презентації з заходу:
Діяльність Комітету із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України: цілі, пріоритетні завдання, чинники посилення ефективності

Врахування питань ґендерної рівності у стратегіях/ програмах економічного розвитку міст

 Фотозвіт з засіданняGender_meeting_odesa_sept2013_set

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com