ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинІнвестиційні проекти: чи реально залучити кошти?

02.10.2013
Інвестиційні проекти: чи реально залучити кошти?

Investment_training_nikopol-pershotravesk-sep2013_3На ці та інші запитання намагалися відповісти керівники малих та середніх підприємств міст Тернівки, Першотравенська та Нікополя на семінарах-тренінгах «Розробка інвестиційних проектів. Державна підтримка та стимулювання», що відбулись у вересні 2013 року у Першотравенську та Нікополі.

Завдяки партнерству, яке склалося між містами Тернівка, Першотравенськ, Нікополь та Проектом МЕРМ громади міст мали можливість не тільки розробляти Стратегії економічного розвитку, але зараз й успішно впроваджують їх у життя. Ініціативами, які об’єднали інтереси усіх вищезгаданих сторін є такі, що направлені на підтримку розвитку малого та середнього бізнесу, а саме створення інституцій підтримки бізнесу: агенцій регіонального розвитку та так званих «бізнес-центрів». За підтримки Проекту МЕРМ міста отримали фінансування демонстраційних проектів, в рамках яких розвивають зазначені агенції. Послуги, які надають дані інституції досить різноманітні, але найбільшим попитом серед підприємців користуються освітні та інформаційні послуги. Працівники бізнес-центрів вивчали потреби місцевих підприємців і  інвестиційна тематика семінару була обрана неспроста. Завчасно підприємців опитали і провели анкетування, в якому вони висловили бажання отримати знання щодо розробки інвестиційних проектів та можливих джерел для їх фінансування.

Модератором тренінгів виступила професійний тренер з проектного менеджменту Ромашкіна Яна, а практичні заняття проводила консультант Проекту МЕРМ Наталія Бойко.

Investment_training_nikopol-pershotravesk-sep2013_2У теоретичній частині семінару-тренінгу учасники дізнались як розробити інвестиційний проект, розглянули  якою  має бути його структура та обов’язкові складові елементи. Особливо жваво відбулось обговорення законодавчої бази, на якій ґрунтується розробка інвестиційних проектів, оскільки процес підготовки та реєстрації проекту потребує серйозної аналітичної роботи та експертної оцінки спеціалістів. З хорошою бізнес-ідеєю і грамотним проектом можна досягти певних пільг від влади, часткового або навіть повного фінансування від держави або приватних інвесторів. Пані Ромашкіна в деталях розповіла присутнім, як підготувати бізнес-план, які документи необхідно зібрати, куди необхідно звертатися з даних питань. Друга ж частина семінарів-тренінгів була практичною. Всім присутнім довелося включатися в процес підрахунків та використання формул, необхідних для розрахунку бюджетної ефективності проекту та фінансового плану. Окремими блоком було представлено інформацію про розрахунок показників соціальної, екологічної та економічної ефективності. Всі присутні отримали широкий спектр інформації з конкретними прикладами покрокового складання інвестиційного проекту.

Investment_training_nikopol-pershotravesk-sep2013_1Цікаво, що у місті Першотравенську більша кількість учасників була  представлена  керівниками підприємств – жінками, що дуже позитивно вплинуло на клімат самого заходу. Не обійшлося і без цікавих бізнес-ідей, наприклад,  розробки інвестиційного проекту по створенню міні-фабрики по шиттю одягу, що, можливо, подолає жіноче безробіття у шахтарському містечку.

Аудиторія учасників семінару у місті Нікополі була представлена більш чоловіками. Це були  молоді люди віком від 25 до 35 років, що мали багато креативних і інноваційних бізнес-ідей в  галузях металообробки, металургії, ІТ-технологій.

__

Для підготовки статті були використані матеріали с сайту Луганського регіонального відділення Асоціації міст України (http://auc.lg.ua/news/investytsijni-proekty-chy-realno-zaluchyty-koshty.html), де можна знайти матеріали щодо теоретичної частини семінару-тренінгу, а також з сайту Нікопольської агенції регіонального розвитку (http://nard.org.ua/novyij-resurs7.html) та з офіційного сайту міського голови м. Першотравенська (http://pershotravensk.dp.ua/news/novyny-zustrichi-vizyty-akcii-podiy/1661-predstavnikv-malogo-bznesu-vchili-rozroblyati-nvesticjn-proekti.html).

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com