ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинРеалізація жінки через власну справу

06.10.2013
Реалізація жінки через власну справу

Ternivka_women_entrepreneurship_training_sep2013_1В Агенції економічного і соціального розвитку м. Тернівки, створеної в рамках реалізації демопроекту, 27 вересня 2013 року відбувся навчально-практичний семінар для жінок, які хочуть започаткувати власну справу.

Проводила семінар спеціаліст Проекту МЕРМ з питань ґендерної рівності Людмила Чернявська. Обговорення було зосереджене на питаннях переваги жіночого підприємництва, основних викликах на шляху участі жінок у ньому.

Ternivka_women_entrepreneurship_training_sep2013_3Особливу увагу було зосереджено на питанні особистісної готовності жінок до започаткування власної справи, зокрема, значенні позитивної самооцінки, яка є підґрунтям впевненої поведінки, конструктивної взаємодії з людьми, віри в успіх. Учасниці заходу визначали свої особистісні риси, якими вони пишаються і які дозволяють їм відчувати себе впевнено. В процесі обговорення підкреслювалося, що людина з позитивною самооцінкою може адекватно оцінити свої сильні сторони, визначити потреби, цілі. Впевнена у собі людина не боїться нового, спроможна зробити вибір, вміє приймати самостійні рішення. Разом з тим така людина не боїться помилятися, звертатися за допомогою до інших, не впадає у відчай при невдачах.  Під час семінару розглядалося також питання самоорганізації, яка є особливо актуальною для жінок-підприємниць, які не мають права схибити, адже викликають до себе особливо прискіпливу увагу з боку суспільства. Учасниці семінару дійшли згоди, що навички оцінки, визначення пріоритетів, ефективного планування, управління часом можуть не лише полегшити і гармонізувати життя жінок, але й покращити імідж жінок-підприємниць, посилити їх позиції у місцевому економічному розвитку.

Визначальною особливістю семінару було те, що в його роботі, окрім жінок, які лише збираються започаткувати власну справу, взяли участь і досвідчені підприємниці.

Людмила Дрозд, власниця підприємства, яке займається проектуванням та технічним наглядом, поділилася своєю історією успіху: розповіла про виклики, які їй довелося долати, про переваги, які принесла їй і її родині власна справа, про отримані уроки. За словами пані Людмили, найголовнішими складовими успішного жіночого бізнесу є віра в себе, системна натхненна праця, постійний професійний і особистісний саморозвиток і, звичайно, підтримка родини.

Ternivka_women_entrepreneurship_training_sep2013_2Спеціаліст Служби зайнятості Лілія Аксьонова поінформувала учасниць семінару про програми і заходи Служби, які спрямовані на підтримку підприємництва, зокрема, про можливість отримання одноразової фінансової допомоги на започаткування бізнесу, можливість консультаційно-методичної підтримки тощо.

Спеціалістом виконкому Тетяною Зіміною був здійснений огляд стану розвитку підприємництва у місті. Було зазначено, що рівень підприємницької активності недостатній, тому міськвиконком у співпраці з Агенцією економічного та соціального розвитку будуть спрямовувати зусилля на підвищення ефективності програм з його розвитку, в тому числі програм з розширення участі жінок у підприємництві.

Оксана Кирей, директор Агенції, запевнила присутніх, що Агенція візьме на себе роль представника і лобіста інтересів жінок – підприємниць: буде організовувати навчання, створювати умови для обміну досвідом, об’єднувати, підтримувати та заохочувати, привертати увагу до наболілих проблем, розробляти інструменти їх вирішення.

Місто Тернівка є монопрофільним і жінки мають обмежений доступ до працевлаштування, і, відповідно, нижчі доходи, ніж чоловіки, що гальмує економічне зростання та сталий розвиток громади. Проект МЕРМ підтримує реалізацію програм і заходів, спрямованих на підтримку жінок на етапі створення і розвитку власної справи та посилення позицій жінок у підприємництві. Розвиток жіночого підприємництва може не лише розширити можливості зайнятості для жінок, збільшити їх прибутки, але – що особливо важливо – забезпечити можливість їх творчої і особистісної самореалізації та покращити якість життя.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com