ГОЛОВНАІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТРАрхів новинВрахування питань ґендерної рівності у діяльності Центрів підтримки бізнесу

25.10.2013
Врахування питань ґендерної рівності у діяльності Центрів підтримки бізнесу

Business_Centers_Support_workshop_8-9Oct2013_genderПроект МЕРМ, в рамках підпрограми «Демонстраційні проекти», допомагає містам-партнерам розвивати центри підтримки бізнесу (в містах Нікополь, Тернівка, Павлоград та Першотравенськ), створювати корисні програми для місцевого малого та середнього бізнесу.

8-9 жовтня відбувся навчально-практичний семінар «Планування діяльності центрів підтримки бізнесу Дніпропетровської області», де питання ґендерної рівності проходили наскрізною темою під час всіх обговорень.

Спеціаліст з питань ґендерної рівності Проекту МЕРМ Людмила Чернявська аргументувала користь від наявності у Центрах підтримки бізнесу спеціалізованих програм для жінок. Зазначалося, що в силу ґендерних стереотипів щодо призначення та ролей жінок та чоловіків у суспільстві, зокрема в економічній сфері, існує домінування чоловічої бізнес-культури та ставиться під сумнів компетентність жінок підприємниць. Існують також системні відмінності у ставленні до жінок і чоловіків з боку фахівців з надання підтримки бізнесу, включаючи фінансистів та бізнес консультантів. Зазвичай, жінки мають обмежений доступ до контактів, мереж (членство у бізнес-асоціаціях, ділових клубах тощо), а відповідно, до бізнесової і ринкової спеціальної інформації.

Саме тому жінки потребують спеціальних програм із заохочення до підприємницької діяльності, серед яких навчальні курси та тренінги з особистісної готовності до підприємництва (формування позитивної самооцінки, впевненої поведінки, лідерства), з технологій спілкування та ведення переговорів, з основ планування, а також з основ самоорганізації (визначення цілей та цінностей, відповідність цілей та можливостей, управління часом тощо).

Підкреслювалася важливість врахування особливих потреб в організації навчального процесу та розробці навчальних програм чи консультацій. Оскільки багато жінок намагаються збалансувати ведення власного бізнесу із сімейними обов'язками, більш сприятливим для жінок підприємниць буде те навчальне середовище, яке визнає і враховує ці особливі потреби (зручний час занять, тривалість, можливість гнучкого графіку, дистанційного навчання тощо). Зазначалося, що жінки відчувають себе більш комфортно у навчальному середовищі, яке підтримує їх соціальну природу. Жінки успішніше навчаються, коли їм надаються моделі успішного жіночого підприємництва, коли вони можуть встановити зв’язок між отриманими знаннями і навичками та їх власним досвідом, життєвою ситуацією.

Було акцентовано на тому, що центри підтримки бізнесу можуть сприяти забезпеченню рівності, інтегруючи питання ґендерної рівності як в саму організаційну структуру центрів, так і в усі програми та напрямки діяльності центрів (консультування, дослідження, навчання і т.д.).

На сьогодні загальновизнаним є взаємозв’язок ґендерної рівності та сталого економічного розвитку, адже збільшення чисельності економічно активного населення за рахунок розширення участі жінок у всіх сферах економіки, використання потенціалу, економічних та соціальних можливостей обох статей, сприяє економічному зростанню та сталому розвитку громад.

Розвиток підприємництва через Центри підтримки бізнесу може змінити економічну ситуацію в країні, стати рушієм економічного зростання і підвищення якості життя жінок, чоловіків, суспільства в цілому.

__

Питання підтримки жіночого підприємництва було широко розглянуто на Другому Форумі АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що відбувся 11-12 жовтня 2012 року у Львові. З матеріалами заходу можна ознайомитись тут: http://www.mled.org.ua/ukr/information/latest-news/525-gender-forum-11-12oct2012

FCMI_Case_Study_Manitoba_Preview

 

 

 

До вашої уваги буклет виданий ФКМ Інтернейшнл «Практичний приклад: Чи необхідно підтримувати жінок-підприємниць?» , який описує успішний досвід Центру жіночого підприємництва в Манітобі (Канада).

 

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com