ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

м. Нікополь, демонстраційний проект:

Підтримка бізнесу, інвестицій та інновацій у м. Нікополі

Опитування підприємців Нікополя, проведене 2011 року в рамках підготовки «Стратегічного плану економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Нікополя до 2015 року», засвідчили потребу у поліпшенні бізнес-клімату в місті та налагодженні співпраці між бізнесом і владою. На думку підприємців, низька якість надання адміністративних послуг, відсутність необхідної інформації про започаткування власної справи, а також зрозумілих і прозорих процедур для ведення бізнесу сповільнюють місцевий розвиток та економічні процеси у місті.

Відтак у рамках демонстраційного проекту «Підтримка бізнесу, інвестицій та інновацій у Нікополі», що впроваджувався у червні 2013 – вересні 2014 років за підтримки Проекту МЕРМ, було створено нову інституцію, що нині відіграє функцію комунікаційної платформи між бізнесом і владою, сприяє розвитку підприємництва, соціального партнерства та залученню інвестицій у Нікополь.

Мета демопроекту – підтримка наявних і новостворених малих і середніх бізнесів у місті, активізація жіночого підприємництва, розвиток соціального партнерства між бізнесом і владою, формування нових інвестиційних продуктів, сприяння впровадженню наукових розробок через створення та ефективну діяльність Нікопольського Центру підтримки бізнесу, інвестицій та інновацій.

Центр підтримки бізнесу, інвестицій та інновацій започатковано на базі Нікопольської агенції регіонального розвитку 2013 року. Центр почав роботу з надання консультацій для підприємців, а також для людей, які хочуть започаткувати власну справу. Нині у Центрі на постійній основі фахівці надають консультації з юридичних, фінансових, бухгалтерських питань, щодо підприємництва та інвестиційно-інноваційної діяльності. Згідно зі статистикою, яку ведуть в Агенції, за перше півріччя 2014 року до Центру за консультаціями звернулося 105 осіб. Більшість відвідувачів цікавилися питаннями підприємництва та соціального партнерства, а також юридичними питаннями.

Відтак у рамках демопроекту було проведено два круглі столи «Соціальне партнерство міста та бізнесу», семінари «Початок власної справи», «Основи законодавства України в сфері малого та середнього бізнесу», «Комунікація в бізнесі, культура переговорів», тренінг «Розробка інвестиційних проектів. Державна підтримка та стимулювання. Розробка маркетингових, фінансових планів», семінар для жінок «Жінка на ринку праці. Ґендерний аспект», семінари для безробітних у Центрі зайнятості «Перший крок до власного бізнесу», «Як започаткувати власний бізнес», науково-практичну конференцію «Інноваційний розвиток міста: час єднання науки та бізнесу» та ін.

Додатково розроблено веб-сайт Нікопольської агенції регіонального розвитку http://nard.org.ua, на якому Центр підтримки бізнесу, інвестицій та інновацій розміщує корисну для мешканців інформацію. На сайті також розміщено віртуальну виставку товарів і послуг, де підприємці Нікополя можуть рекламувати свої пропозиції.

Працівники Центру пройшли стажування в Рівненському регіональному центрі з інвестицій і розвитку, а також розробили низку промоційних та інформаційних матеріалів, що можуть бути корисними для представників бізнесу, майбутніх підприємців та інвесторів.

Ознайомтеся докладніше з документами, розробленими в рамках демопроекту:
Буклет про Центр підтримки бізнесу, інвестицій та інновацій
Буклет Нікопольської агенції регіонального розвитку
Буклет «Як започаткувати власну справу»
Звіт про опитування щодо потреб бізнесу у послугах Центру
Дорожня карта інвестора
Каталог земельних ділянок типу «грінфілд» і «браунфілд»
Веб-сайт Нікопольської агенції регіонального розвитку з інформацією про Центр підтримки бізнесу http://nard.org.ua
Віртуальна виставка товарів і послуг
Про перші досягнення Центру читайте в історії успіху «Центр підтримки бізнесу в Нікополі – платформа для розвитку місцевого підприємництва»
Про інструменти підтримки місцевого підприємництва читайте у кращій практиці «Розвиток місцевого підприємництва. Бізнес – рушій економічного процвітання громад»
 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com