ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

м. Новий Розділ, демонстраційний проект:

Створення організаційних передумов залучення інвестицій до міста Нового Роздолу

Новий Розділ засновано 1953 року на родовищах сірчаної руди. З припиненням функціонування сірчаного виробництва 1997 року кожен третій його мешканець залишився без роботи. У місті загострилася проблема безробіття та міграції. Ще 2006 року було створено Агенцію економічного розвитку Нового Роздолу, що мала завданням залучення інвестицій у місто, відновлення його економічного зростання, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва.

Друге дихання Агенції відкрилося 2013 року завдяки демонстраційному проекту «Створення організаційних передумов залучення інвестицій до міста Нового Роздолу», втіленому за підтримки Проекту МЕРМ у березні 2013 – березні 2014 років.

Мета проекту – сприяння економічному розвитку Нового Роздолу через активізацію діяльності Агенції економічного розвитку Нового Роздолу, спрямованої на реалізацію проектів економічного розвитку, залучення та супроводження інвесторів.

Щоб досягти поставленої мети, проект було реалізовано у трьох напрямах: розвиток організаційної спроможності та матеріально-технічної бази функціонування Агенції, розробка інвестиційних продуктів і проектів економічного розвитку міста, підготовка промоційних продуктів і проведення заходів, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості Нового Роздолу.

Влада міста долучилася до розвитку організаційної спроможності Агенції, виділивши в будівлі міської ради спеціальне приміщення, відремонтоване та обладнане базовою комп’ютерною технікою за підтримки Проекту МЕРМ. У співпраці з представниками влади та фахівцями Проекту МЕРМ було підготовлено Стратегію діяльності Агенції на 2013–2016 роки.

Розробку інвестиційних продуктів працівники Агенції почали з підготовки двомовних буклетів з описом інвестиційних проектів та об’єктів міста і презентації проекту нафтопереробного заводу.

Ці матеріали представники Агенції активно презентують під час зустрічей з потенційними інвесторами, базу даних яких було розроблено в рамках демопроекту, та на різноманітних профільних заходах в Україні та за кордоном. За час реалізації демонстраційного проекту такі презентації проведено у Польщі, зокрема на Інвестиційному форумі в Тарново, Економічному форумі в Криниці Здруй та Інвестиційному форумі в Жешові.

Водночас працівники Агенції працювали над проектами економічного розвитку міста, застосовуючи досвід і знання, отримані під час співпраці з Проектом МЕРМ. Проекти Нового Роздолу визнано кращими на конкурсі мікропроектів розвитку громад Львівської області.

Розроблений з партнерами (за час реалізації демопроекту) спільний проект «Розвиток підприємництва шляхом надання ділянок для реалізації інвестиційних проектів у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ» отримав фінансування від Європейської Комісії обсягом 1 305 233 євро в рамках Програми транскордонного співробітництва: «Польща – Білорусь – Україна, 2007–2013 рр.».

Агенція активно займається промоцією міста та підтримкою розвитку місцевого підприємництва. У рамках демопроекту розроблено промоційну брошуру про Новий Розділ і презентацію міста українською та англійською мовами. Для місцевих підприємців працівники Агенції надають безплатну правову допомогу, а також сприяють налагодженню якісної комунікації між владою та бізнесом.

Список продуктів:
Стратегія діяльності Агенції економічного розвитку Нового Роздолу
Промоційна брошура Агенції
Презентація міста Новий Розділ
Буклети з описом інвестиційних проектів
Презентація проекту нафтопереробного заводу
Дізнайтеся більше про Новороздільську агенцію економічного розвитку та інші інституції МЕР у історії успіху «Інституції місцевого економічного розвитку. Добрий початок – половина діла»
 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com