ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

м.Першотравенськ, демонстраційний проект:

Створення бізнес-центру на базі громадської організації «Агенція економічного розвитку міста Першотравенська»

Першотравенськ – монофункціональне місто обласного значення Дніпропетровської області. Створено його 1954 року як супутник вугільних шахт Західного Донбасу. Нині життєдіяльність міста цілком залежить від роботи вугільних підприємств. Через специфіку шахтарської праці у місті загострилася проблема безробіття жінок і молоді. Проте поклади кам’яного вугілля за 30–50 років вичерпаються, тому економіка міста вже нині потребує диверсифікації. Альтернативою шахтарству може стати місцеве підприємництво.

У серпні – жовтні 2014 року за підтримки Проекту МЕРМ у Першотравенську було реалізовано проект «Створення бізнес-центру на базі громадської організації «Агенція економічного розвитку міста Першотравенська».

Мета проекту – сприяння створенню нового бізнесу, а також збереження та розширення наявного, встановлення ефективних комунікацій між владою, бізнес-спільнотою та громадою у сфері місцевого економічного розвитку.

Проектом було заплановано створення нового структурного підрозділу Агенції економічного розвитку міста Першотравенська – Бізнес-центру, головне завдання якого – надавати підтримку в започаткуванні, веденні та розширенні бізнесу місцевого та регіонального рівня. Для Бізнес-центру міська рада виділила приміщення, яке в рамках демопроекту було технічно обладнано для роботи.

29 вересня 2014 року відбулося офіційне відкриття Бізнес-центру.

Для промоції послуг Бізнес-центру та Агенції загалом було розроблено інформаційний буклет Агенції економічного розвитку Першотравенська та створено веб-сайт Бізнес-центру www.ar.pershotravenck.org.ua.

Першотравенський Бізнес-центр активно займається підтримкою підприємців – організовує спеціальні навчання з питань започаткування та ведення підприємницької діяльності. У жовтні проведено навчально-практичний семінар для жінок і тренінг для підприємців-початківців, молоді, учнів старших класів «Відкриття власної справи та ведення підприємницької діяльності». Подією для міста став конкурс перукарської майстерності «Перукар-2014», організований Бізнес-центром.

Працівники Бізнес-центру надають інформаційну підтримку підприємцям і проводять консультації з юридичних та економічних питань, а також щодо підприємницької діяльності. Вони запланували побудувати свою діяльність на організації відкритого та прозорого діалогу між владою, бізнесом і громадою щодо вирішення проблемних питань підприємництва. Для цього проводять публічні заходи за участі партнерів і зацікавлених сторін, сприяють працевлаштуванню молоді та жінок і забезпеченню балансу між попитом і пропозицією на ринку праці.

Продукти проекту:
Буклет Агенції
Веб-сайт Бізнес-центру http://ar.pershotravenck.org.ua
 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com