ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

м.Тернівка, демонстраційний проект:

«Агенція економічного та соціального розвитку м. Тернівки Дніпропетровської області» – рушійна сила розвитку приватної ініціативи у місті

Більшість викликів, що стоять перед владою та мешканцями Тернівки, пов’язані з монопрофільністю структури виробництва у місті. Тернівка і територія навколо міста мають поклади кам’яного вугілля. Видобутком їх займається найбільше вуглевидобувне підприємство України «ДТЕК Павлоградвугілля». Підприємство формує ринок праці у місті. Тернівка фактично залежить від компанії, що формує бюджет міста.

Для диверсифікації джерел місцевого економічного розвитку та розкриття потенціалу мешканців Тернівки, зокрема у сфері підприємництва, у квітні 2013 – вересні 2014 років за підтримки Проекту МЕРМ у місті реалізовано демонстраційний проект «Агенція економічного та соціального розвитку м. Тернівки Дніпропетровської області» – рушійна сила розвитку приватної ініціативи у місті».

Мета проекту – сприяння диверсифікації економіки Тернівки, розвиток приватної ініціативи через залучення ГО «Агенція економічного та соціального розвитку міста Тернівки Дніпропетровської області» до надання послуг щодо започаткування, ведення та розвитку малого і середнього бізнесу, формування і впровадження системи підтримки й захисту підприємництва.

18 червня 2013 року відбулося урочисте відкриття офісу Агенції. Відтоді вона стала надійним майданчиком для діалогу між бізнесом і владою та платформою для професійного розвитку мешканців Тернівки.

Для визначення потреб у консультуванні та навчанні ключової цільової аудиторії Агенції її працівники провели опитування підприємців міста.

Один із напрямів діяльності, який одразу почали реалізовувати в Агенції, – підтримка і розвиток жіночого підприємництва. Першим заходом, організованим працівниками в рамках демонстраційного проекту, став семінар-тренінг «Реалізація жінки через власну справу». Відтоді подібні події відбуваються в Агенції на постійній основі. На семінарах жінки дізнаються про особливості започаткування та ведення підприємництва, про перешкоди на шляху до власної справи, державну підтримку для підприємців-початківців, яку надають через Центри зайнятості та знайомлять з успішними підприємницями міста.

Агенція економічного та соціального розвитку в рамках демопроекту почала навчання і консультації з бухгалтерського обліку, оподаткування та юридичного супроводу підприємницької діяльності. Проведено серію освітніх заходів, на яких учасники розвинули свої лідерські якості, навчилися налагоджувати ефективну комунікацію та шукати джерела фінансування для власних проектів, ознайомилися зі змінами в податковому законодавстві та особливостями подання електронної звітності. Для інформаційної кампанії було розроблено серію інформаційно-промоційних матеріалів.

В Агенції переконані, що підтримка професійного розвитку мешканців міста в довгостроковій перспективі забезпечить нові робочі місця, зростання підприємств, підвищення конкурентоспроможності міста та регіону.

Продукти проекту:
Буклет про Агенцію економічного та соціального розвитку Тернівки
Брошура «Як відкрити власну справу»
Брошура «Твоя зелена революція»
Постер «Зелений офіс»
Як Агенції вдалося спростити видачу електронних ключів підприємцям для подання електронної звітності читайте в історії успіху «Агенція економічного та соціального розвитку Тернівки – новий друг і помічник підприємців міста»
Про інструменти підтримки місцевого підприємництва читайте у кращій практиці «Розвиток місцевого підприємництва. Бізнес – рушій економічного процвітання громад»
 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com