ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

Субрегіон «Західний Донбас», демонстраційний проект:

Створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону «Західний Донбас»

Щойно Павлоград, Першотравенськ i Тернівка завершили підготовку стратегічних планів місцевого економічного розвитку, вони усвідомили, що вони мають спільну проблему побутового сміття, кількість якого невпинно збільшується. Території вичерпали простір для його утилізації, але жодне з міст не має комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Тим часом полігон біля Павлограда та більш як 40 несанкціонованих сміттєзвалищ у Петропавлівському та Павлоградському районах були зонами екологічної небезпеки.

Міста не мали достатньо ресурсів, щоб упоратися з проблемою поодинці, тому вони утворили субрегіон «Західний Донбас», до якого увійшли Павлоград, Першотравенськ, Тернівка та Петропавлівський і Павлоградський райони. У травні 2013 – серпні 2014 років у субрегіоні працювали над втіленням демонстраційного проекту «Створення комплексної ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами на території субрегіону «Західний Донбас», підтриманого Проектом МЕРМ.

Мета ініціативи – розробка єдиної комплексної системи поводження з ТПВ, що забезпечило б ефективне збирання, перевезення, зберігання, сортування, обробку, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас» через об’єднання зусиль територіальних громад, регіональних органів влади та підприємств, що функціонують у регіоні.

Спільна робота почалася з розподілу обов’язків. Організаційним лідером проекту було обрано Павлоград. Інші два міста, Першотравенськ і Тернівка, ухвалили рішення передати Павлограду не лише повноваження та відповідальність, а й частину бюджетних коштів для організації системи поводження з ТПВ.

Наступний крок – проведення дослідження й збір даних про поточний стан системи поводження з твердими побутовими відходами. Зібрані матеріали стали основою для розробки Стратегії поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас» і Дорожньої карти її впровадження.

Стратегія стала одним із найбільших здобутків субрегіональної співпраці. Громада субрегіону вже почала її впровадження та пошуки інвестора, щоб створити комплексну систему поводження з ТПВ. У рамках демопроекту було придбано автомобільні ваги для зважування ТПВ.

У рамках інформаційно-просвітницької кампанії з питань поводження з ТПВ у містах і районах субрегіону було розроблено і розповсюджено у навчальних закладах, органах самоорганізації населення, квартальних комітетах та об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків інформаційні матеріали щодо поводження з ТПВ, а також проведено серію лекцій для школярів і студентів.

Демонстраційний проект презентовано у Києві під час круглого столу «Актуальні питання законодавчого регулювання співробітництва територіальних громад», який проводив Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Щоб підготувати надійне підґрунтя для подальшої роботи, Проект МЕРМ ініціював налагодження державно-приватної співпраці, запросивши до неї найбільшу в Україні паливно-енергетичну компанію ДТЕК. Згідно з угодами корпоративно-соціального партнерства ДТЕК співфінансувала частину заходів проекту і продовжує підтримку втілення Стратегії поводження з ТПВ після закінчення демопроекту.

У субрегіоні «Західний Донбас» переконані, що система поводження з ТПВ дасть змогу залучити інвестиції до галузі, що підтримуватиме місцевий економічний розвиток усіх територіальних громад і сприятиме впровадженню нових інноваційних проектів у систему управління, фінансування та технологічних процесів поводження з твердими побутовими відходами.

Продукти проекту:
Буклет «Комплексна ефективна система поводження з твердими побутовими відходами»
Інформаційний посібник для органів самоорганізації населення, квартальних комітетів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Поводження з відходами»
Інформаційний посібник «Матеріали для проведення роботи щодо належного поводження з побутовими відходами у дошкільних дитячих закладах та загальноосвітніх навчальних закладах»
Стратегія поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас»
Дорожня карта впровадження Стратегії поводження з ТПВ у субрегіоні «Західний Донбас»
Дізнайтеся більше, як субрегіону вдалося налагодити партнерство із компанією ДТЕК з історії успіху «Зрушити гори сміття допоможе приватний бізнес»
Читайте, чому містам вигідно працювати разом і які переваги від муніципальної співпраці вони отримують у кращій практиці «Міжмуніципальна співпраця. Одному місту добре, а трьом – краще!»
 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com