ГОЛОВНАДЕПОЗИТАРІЙ ЗНАНЬНапрацювання демопроектів

Субрегіон «Розділля», демонстраційний проект:

Впорядковані елементи благоустрою – престиж міста

У субрегіоні «Розділля», що складається з трьох міст – Миколаєва, Нового Роздолу, Жидачева та Миколаївського і Жидачівського районів Львівської області, загострилася потреба в облаштуванні їхніх територій. Невпорядковані парки і сквери, зупинки транспорту та урни для сміття, стихійна вулична торгівля псували загальне враження від міст як території, привабливої для туристів, підприємців та інвесторів.

Поліпшити стан інфраструктури у субрегіоні стало можливим завдяки демонстраційному проекту «Впорядковані елементи благоустрою – престиж міста». Його впроваджували виконавчі комітети Жидачівської, Миколаївської та Новороздільської міських рад за підтримки Проекту МЕРМ у січні – жовтні 2014 року.

Мета проекту – поліпшення інвестиційної та туристичної привабливості субрегіону «Розділля» через активізацію роботи з упорядкування елементів благоустрою території міст. Робота почалася зі створення ініціативних груп у містах субрегіону, які очолили представники міських рад. Під керівництвом ініціативних груп було розроблено проекти благоустрою необхідних об’єктів та відповідну кошторисну документацію.

Наступний крок – впорядковано низку дитячих і спортивних майданчиків, встановлено зупинки у Миколаєві, облаштовано місця вуличної торгівлі сувенірною продукцією та товарами, що пройшли сертифікацію. Доглянуто квітники та зелені зони у всіх містах, висаджено більш як 120 дерев і кущів. Для проведення культурно-масових заходів у всіх містах відновлено чи впорядковано літні майданчики, зокрема встановлено освітлення, лавки, сцени та інші необхідні об’єкти міської інфраструктури.

У Жидачеві влаштовано алею пам’яті героїв Небесної сотні, на якій висаджено 100 дерев ялівцю. До 850-річчя Жидачева, яке мешканці та гості міста відзначали у вересні 2014 року, впорядковано центр міста і виготовлено інформаційно-промоційні матеріали та фотоальбом, присвячений історії та сучасності Жидачева.

Разючі зміни у Жидачеві, Миколаєві та Новому Роздолі сприяють підвищенню туристичної та інвестиційної привабливості міст, а також поліпшенню якості життя мешканців. Обидва завдання визначено як ключові у Стратегічному плані економічного розвитку субрегіону «Розділля», розробленому 2012 року за підтримки Проекту МЕРМ.

Згуртованість усіх громад субрегіону, яку вони показали під час демонстраційного проекту, та системне впровадження Стратегічного плану дадуть змогу у короткостроковій перспективі перетворити «Розділля» на «субрегіон з чітко означеними європейськими рисами, перспективний для інвестицій та розвитку туризму», як зазначено у його місії.

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com