ГОЛОВНАПланування послуг з МЕР

Планування та надання послуг з МЕР

Мета: 

Надання технічної підтримки містам-партнерам щодо розробки, фінансування та впровадження стратегічних планів місцевого економічного розвитку

Напрямки діяльності:

 • Розроблення, розповсюдження та використання посібників з МЕР.
 • Навчання працівників органів влади, представників громади і бізнесу з питань формування і впровадження середньострокових стратегічних планів економічного розвитку та створення системи моніторингу їх реалізації.
 • Дослідження та розроблення рекомендацій щодо інноваційних методів і механізмів фінансування МЕР.
 • Створення та діяльність Дорадчих комітетів з МЕР у містах – партнерах Проекту МЕРМ.
 • Відбір і впровадження демонстраційних проектів відповідно до потреб міст – партнерів Проекту МЕРМ.
 • Проведення тренінгів з актуальних питань МЕР.

Досягнення:

Стратегічне планування:

 • Підписано Меморандуми про співпрацю з усіма містами-партнерами.
 • Створено і працюють Дорадчі комітети з місцевого економічного розвитку в усіх містах-партнерах у Дніпропетровській і Львівській областях.
 • У 12 містах сформовано Профілі громад і проведено опитування думки керівників підприємств і підприємців щодо стану бізнес-клімату.
 • Усі 12 міст-партнерів ухвалили Стратегічні плани власного розвитку: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Жидачів, Новий Розділ, Миколаїв, Тернівка, Павлоград, Першотравенськ, Нікополь, Дрогобич, Червоноград, Львів.
 • Розроблено та ухвалено Стратегічні плани підвищення конкурентоспроможності субрегіонів «Розділля» Львівської області та «Західний Донбас» Дніпропетровської області. Здійснюється їх впровадження та створено системи моніторингу їх реалізації.
 • Усі міста-партнери успішно впроваджують Стратегічні плани власного розвитку і створили системи моніторингу їх реалізації. Розроблено і запроваджено електронну форму (на основі програми Excel і спеціальне програмне забезпечення) моніторингу реалізації заходів стратегічних планів.
 • У всіх містах-партнерах створено Комітети з управління впровадженням Стратегічних планів, до складу яких увійшли представники влади, бізнесу і громадськості.
 • У Кривому Розі, Дніпропетровську, Нікополі впроваджено систему оцінки ефективності впровадження Стратегічних планів (систему індикаторів).
 • Проведено оцінку інтеграції екологічної складової та врахування питань охорони навколишнього середовища у впровадженні та моніторингу виконання Стратегічних планів розвитку всіх міст-партнерів Проекту МЕРМ.
 • Проведено оцінку інтеграції питань ґендерної рівності у Стратегічні плани розвитку міст – партнерів Проекту МЕРМ, а також розроблено рекомендації щодо врахування питань ґендерної рівності у впровадженні цих стратегічних планів.

Розробка навчальних програм:

 • Завершено підготовку, видано і розповсюджено Посібник з основ теорії і практики МЕР «Місцевий економічний розвиток – шлях до процвітання громади», у якому висвітлено теоретичні аспекти економічного розвитку територіальних громад і практичні інструменти його впровадження.
 • Опубліковано і поширено серед усіх міст – учасників АМУ практичні посібники для фахівців з МЕР «Джерела та механізми фінансування місцевого економічного розвитку», «Довкілля і місцевий розвиток: як забезпечити рівновагу», «Трансформація економіки монопрофільних міст: міжнародний і український досвід»; «Створення сталого центру послуг для бізнесу», а також каталог інституцій місцевого розвитку «Інституції місцевого розвитку: концепція, особливості, діяльність».
 • Проведено навчання представників міст-партнерів Львівської і Дніпропетровської областей у рамках навчальних семінарів: «Створення сталих центрів підтримки бізнесу», «Інноваційні інституції та інструменти місцевого економічного розвитку», «Розробка проектів з місцевого економічного розвитку», «Залучення інвестицій для місцевого економічного розвитку», «Методи та механізми фінансування місцевого економічного розвитку в Україні», «Маркетинг і брендинг міста», «Створення та просування бренду міста», «Діяльність центрів з підтримки розвитку бізнесу», «Практичні аспекти діяльності Агенцій МЕР у містах України», «Планування розвитку туристичної галузі в малих містах Львівської області», «Бізнес-планування в рамках діяльності центрів підтримки бізнесу у Дніпропетровській області» та ін.
 • Проведено підсумкові конференції для міст-партнерів Львівської і Дніпропетровської областей: «Шляхи і напрями підтримки розвитку малого та середнього бізнесу» і «Розвиток туризму в малих містах Львівської області».
 • Проведено два Всеукраїнські форуми інституцій місцевого розвитку у місті Кривому Розі за участі представників агенцій з усієї України і сформовано Мережу інституцій місцевого розвитку. Представники місцевої влади пройшли стажування в Канаді під час низки навчальних поїздок і в Літній школі з місцевого економічного розвитку, ознайомилися з інноваційними моделями розвитку територіальних громад. У рамках цих візитів відвідані всі 13 канадських міст-партнерів.
 • У квітні 2013 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між Національною академією державного управління при Президентові України та Федерацією канадських муніципалітетів і створено Робочу групу з представників НАДУ та українських і міжнародних експертів для підготовки «Навчальної програми за напрямом місцевий економічний розвиток». Проведено навчальні семінари та навчальну поїздку до Канади для представників Робочої групи з підготовки «Навчальної програми за напрямом місцевий економічний розвиток».
 • За результатами проведеної оцінки потреб щодо навчання спільно з НАДУ підготовлено Стратегію навчання з МЕР Проекту МЕРМ, яка містить рекомендації щодо розробки навчальних програм, курсів і програм «тренінги для тренерів». Розроблено «Навчальну програму за напрямом місцевий економічний розвиток».
 • У березні 2014 року проведено тестове навчання за цією Навчальною програмою для групи з 15 представників українських муніципалітетів, які займаються питаннями МЕР в Україні.
 • За підтримки партнерів у двох областях (Львівська і Дніпропетровська) у травні-липні 2014 проведено восьмиденні пілотні навчання за Навчальною програмою «Місцевий економічний розвиток». Сформовано навчальні групи (відповідно 25 осіб у Львівській і 27 осіб у Дніпропетровській областях), для кожної навчальної сесії підготовлено та надано слухачам пакети роздаткових і навчальних матеріалів. Після завершення навчання всі слухачі отримали відповідні документи (сертифікати).
 • За результатами пілотних навчань у кожній області та в Національному агентстві України з питань державної служби проведено підсумкові круглі столи, за результатами яких надано конкретні пропозиції щодо вдосконалення Навчальної програми та механізмів її впровадження для широкого кола представників органів місцевого самоврядування.
 • Для подальшого впровадження навчання представників органів місцевого самоврядування розроблено Посібник для викладачів навчальної програми з місцевого економічного розвитку.

Демонстраційні проекти:

З досягненнями за напрямком можна ознайомитись тут.

НОВИНИ ПО ТЕМІ

03.10.2014
24.09.2014
28.04.2014

Всі новини по темі >>>

 
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com